Tajemství vaší osobnosti je ukryté ve vlasech. Pěšinka prozradí, zda jste citliví nebo tvrďáci

Ivana Ašenbrenerová | 11. 4. 2023

Češete si pěšinku ve vlasech doleva, nebo doprava? Nebo ji snad máte uprostřed? Anebo nemáte vůbec žádnou? Budete se divit, ale pěšinka vysílá skryté signály o tom, jestli používáte více pravou či levou část mozku, což ve finále rozhoduje o vašem osobnostním nastavení.

Způsob, jakým si upravujeme svůj účes, máme ve většině případů zarytý až pod kůži, a ani moc nepřemýšlíme, co s hřebenem před zrcadlem děláme. Je to otázka zvyku, nebo tento způsob znamená něco hlubšího? Věřte tomu nebo ne, někteří antropologové, například Catherine Walter, se domnívají, že naše vlasy skutečně odrážejí pravou versus levou funkci mozku, tedy naše tvůrčí myšlení (pravý mozek) versus logické myšlení (levý mozek). Jak si češete pěšinku vy a rezonuje s vámi charakteristika odborníků?

Pěšinka vlevo: Jste spolehliví a nezávislí

Pokud si češete pěšinku doleva, zřejmě patříte k lidem, kteří využívají primárně levou část mozku, tedy část zaměřenou na logiku a detaily. Rádi vidíte věci jasným způsobem a zaměřujete se na dosažení cílů. Jako žena můžete být velmi nezávislá a na svět se dívat objektivně.

Jste také zřejmě velmi sebevědomí a organizovaní. Rádi se věnujete tomu, co vás dělá šťastnými. Jste laskaví, ale silní, když se bráníte. Pravděpodobně vás nebaví domácí práce, ale velice rádi zkoušíte nové věci. Přitahují vás činnosti, díky nimž se cítíte „alfa“ osobností. Tedy vše, kde můžete prokázat svou vůli, nezdolnost a nezávislost. Lidé si vás většinou váží.

Pěšinka vpravo: Jste empatičtí a starostliví

Pokud si češete pěšinku doprava, jste emocionálně citliví, empatičtí a pečující. Vždy tu chcete být pro ostatní. Řídíte se více srdcem než hlavou. Máte silnou intuici a spoustu pečovatelských schopností, proto jste velice aktivní v sociální sféře. Máte rádi rodinnou pohodu a nejraději si užíváte domácího prostředí. Hodně často myslíte spíše na ostatní a snažíte se rozdávat laskavost a štěstí. Lidé se vám obvykle rádi svěřují. Když je třeba, raději posloucháte své srdce a střevo než mozek. Můžete být ale také bezstarostní, zábavní, spontánní a kreativní.

40 let od posledního dílu seriálu M.A.S.H. Takhle zestárli Hawkey nebo Houlihanová
Inspirace

40 let od posledního dílu seriálu M.A.S.H. Takhle zestárli Hawkey nebo Houlihanová

KVÍZ: Znáte slavné české páry, které se daly dohromady při natáčení? Otestujte se
Inspirace

KVÍZ: Znáte slavné české páry, které se daly dohromady při natáčení? Otestujte se

Pěšinka uprostřed: Jste ambiciózní a nebojácní

Pokud máte pěšinku uprostřed, jste vyvážení, jasně smýšlející, spolehliví, praktičtí, inteligentní, zdvořilí a extrémně přímočaří. Nelíbí se vám být pasivně agresivní a pokud nemusíte, nevstupujete do konfliktů. Můžete být pečlivě organizovaní. Jste zřejmě také zdravě ambiciózní, okouzlující, vyrovnaní a máte silnou vůli. Působíte vždy dojmem, že s vámi nic neotřese, bez ohledu na to, co se právě děje. Když jde do tuhého a musíte se rozhodnout, problém zvládnete v hlavě vyřešit téměř okamžitě. Protože jste odolní vůči stresu, nemáte problém s vysokým krevním tlakem, protože se dokážete sami hravě uklidnit.

Bez pěšinky: Kreativní a osobití

Pokud nemáte žádnou pěšinku, patříte zřejmě k lidem, kteří jsou vysoce kreativní a osobití. Máte bujnou fantazii a zajímá vás umění. Řídíte se vždy sami sebou a uspokojení vám přinášejí kreativní změny. Nesnášíte nudu a vaše myšlení je flexibilní. Pořád máte nějaké nové nápady a ať už se děje cokoli, kreativita je u vás na prvním místě. A to i tehdy, když si zařizujete byt nebo si pořizujete něco nového na sebe.

Zdroj: vlasta.cz jagranjosh.com/general-knowledge/hair-parting-personality-way-you-part-your-hair-reveals-your-true-personality-traits-1667300088-1 byrdie.com/hair-part-personality

SPORTOVNÍ KVÍZ: Otestujte se, jak ovládáte sportovní výrazy
Inspirace

SPORTOVNÍ KVÍZ: Otestujte se, jak ovládáte sportovní výrazy

5 šílených tradic a rituálů: Skořicový zásyp k narozeninám i jačí krev pro zdraví
Inspirace

5 šílených tradic a rituálů: Skořicový zásyp k narozeninám i jačí krev pro zdraví

KVÍZ: Zvládli byste maturitu z češtiny? Otestujte se, jak znáte známá česká literární díla
Inspirace

KVÍZ: Zvládli byste maturitu z češtiny? Otestujte se, jak znáte známá česká literární díla

Tagy kůže účes zrcadlo