Po posledním relativně klidném dílu pořadu Výměna manželek se tentokrát diváci nestačili divit. Energická Martina ze Znojma se vydala do Nového Dvoru, kde se ocitla v domácnosti se čtyřmi neposlušnými dětmi, žijící v podmínkách připomínajících válečné bojiště. Po celém bytě nepořádek, chaos a zmatek.

Zdroj: Youtube

První rodina bydlí ve Znojmě v moderně zrekonstruovaném bytě o dispozici 3+1. Šestatřicetiletá Martina je momentálně na rodičovské dovolené, zatímco její osmadvacetiletý partner Vašek pracuje jako stavební dělník.

Společně vychovávají téměř dvouletého syna Vašíka. Jsou spolu čtyři roky a mají v plánu se vzít. Jejich vztah je plný harmonie a oba o sobě hovoří s velkým respektem a obdivem.

Reality show Výměna manželek se rozhodli zúčastnit údajně proto, že pořad rádi sledují a chtěli si ho vyzkoušet na vlastní kůži.

Druhá rodina žije v malé obci Nový Dvůr v Plzeňském kraji, kde si pronajímají byt o velikosti 3+1, který se snaží vlastními silami zvelebit. Třicetiletá Martina je momentálně bez zaměstnání a je registrovaná na úřadu práce. Jak sama později přiznala, ve svém životě ještě vůbec nepracovala.

Její devětačtyřicetiletý partner Milan byl dlouhodobě nezaměstnaný, strávil 17 let na sociálních dávkách, ale nyní už rok pracuje jako bodovač. Údajně nikdy nechtěl pracovat za malou mzdu a chce si užívat pohodlí.

Milan a Martina tvoří pár již sedm let a společně vychovávají tři děti: Leontýnku (7), Leona (6) a Martínka (4). Kromě toho se starají o Martininu devítiletou dceru Páju z jejího předchozího vztahu.

Milan má navíc z předchozích vztahů ještě dalších pět dětí, které však u sebe v péči nemá. Do Výměny manželek rodinu přihlásila Martina, aby Milan pochopil, že na výchovu nemůže být sama.

Šok v Novém Dvoře

Když Martina ze Znojma dorazila do svého náhradního domova do Nového Dvora, pouhým pohledem odtušila, že je něco špatně. „Fuj, nejsem si jistá, jestli to dokážu," prozradila, jen co vystoupila z auta. Ale to byl jenom začátek.

Jakmile vstoupila do bytu, naskytl se jí pohled, který si nepředstavovala ani v těch nejhorších snech. Obité stěny, špinavá podlaha, pavučiny, pach, vlhkost, nábytek v naprosto dezolátním stavu, o toaletě snad ani nemluvě, tato místnost Martinu odradila tak, že do ní pomalu ani nechtěla vstoupit.

„Na ten záchod si asi nesednu. Smrad, špína, já nemám slov. To ani nejde okomentovat. Vždyť tohle je něco fakt šíleného, tohle není bydlení pro lidi,“ řekla šokovaná Martina, načež se přesunula do kuchyně.

Ale i zde ji čekal pohled, který jí vzal dech. „To je jako večeře, oběd, nebo co to jako má být? Ani praseti bych to nedala,“ nestačila se divit a začala mít strach z toho, co ji čeká.

To nejhorší teprve přišlo

Zděšení Martinu potkalo i při prohlídce koupelny. Čekala na ni totiž špinavá vana a kohoutek, který fungoval jen napůl. Kromě toho v koupelně chyběl bojler pro ohřev vody, a proto se muselo topit dřevem.

Při čtení manuálu Martina zjistila, že osoba, která ho připravovala, má problémy s gramotností. „Tyto věty nedávají smysl, já tomu absolutně nerozumím,“ postěžovala si a začala se obávat, jaká osoba se ocitla v jejím domově.

V následujících dnech Martina zjistila, že děti jsou těžko zvladatelné a je nutné jim dávat léky na uklidnění. Malý Martínek se zabavuje vrtáním do zdí nebo přenášením dřeva do ložnice.

Devítiletá Pája je rovněž neklidná. Neustále dělá něco, co se nemá, je vzteklá, hraje si s noži a neposlouchá. K tomu všemu mají všechny děti vši, což jí Milan zatajil.

„To jsou fakt pra*ata, to snad není možný. Vši, švábi, co tady ještě objevím? Už toho mám fakt plný zuby,“ prohlásila naštvaně Martina, která nakonec odešla spát na hotel a do rodiny pouze docházela.

Výměna manželek byla předčasně ukončena

Jenže ani náhradní maminka ve Znojmě nebyla spokojená a chtěla domů. Přepadaly ji pocity méněcennosti, a to i přesto, že se ji Vašek snažil zabavit a rozveselit. Ona však neocenila žádnou jeho snahu, do domácnosti se nezapojovala a nezvládala ani péči o malého Vašíka.

„Život ji nebaví, nic nechce dělat, prostě nic,“ nechápal Vašek. Martina také často brečela, protože si uvědomila, že s Milanem nemá takový vztah, po jakém opravdu touží. Má vlastně přesný opak toho, co má Vašek se svou snoubenkou Martinou.

Výměnu manželek nakonec předčasně ukončila, protože se rozhodla, že se chce vrátit domů. Argumentovala tím, že její partner Milan údajně nezvládá péči o děti.

A co na tuto Výměnu říkají diváci? „To je nechutný. Děti jim sebrat a vůbec bych tam nebyla, fuj,“ zhodnotila na sociálních sítích jedna z divaček. „To jsou špindíry, to je šílený,“ dodala šokovaně jiná.

Zdroj: Vlasta.cz, TV Nova, pořad Výměna manželek

Související články