Mezinárodní Výměna manželek je mezi diváky velmi oblíbená. Pokaždé se totiž těší na to, co nového spolu se zúčastněnými rodinami zažijí. A že toho v dnešním díle nebylo málo.

Zdroj: Youtube

První rodina bydlí v Novém Městě pod Smrkem, kde žije ve vlastním domě s přilehlou zahradou a bazénem. Maminka Nikola se plně věnuje domácnosti, zatímco její partner Mirek pracuje v Liberci ve výrobní hale. Partneři společně vychovávají devítiletého Tadeáše a šestiletou Elišku.

Do reality show Výměna manželek se Nikola rozhodla přihlásit rodinu proto, že se domnívá, že jejich každodenní život upadl do rutiny.

Nikola žije s Mirkem již jedenáct let a ve společné domácnosti vládne striktní řád a čistota, což je důsledkem Nikoliny pečlivosti a pořádkumilovnosti.

Irská domácnost s vybíravými dětmi

Druhá rodina žije v hlavním městě Irska, Dublinu, v bytě o dispozicí 2+kk. Petra se živí jako instruktorka autoškoly, zatímco její partner Michal je profesionálním řidičem.

Partneři jsou spolu osm let a společně se starají o sedmiletého Kubíka a dvanáctiletou Petrušku, která je Petřinou dcerou z předchozího vztahu. Děti český jazyk moc neovládají a domluví se spíše anglicky.

Do reality show Výměna manželek rodinu přihlásil Michal, protože si přeje, aby jeho partnerka Petra pochopila, jakou v něm má oporu.

Na druhou stranu Petra touží po tom, aby se do úklidu a péče o domácnost zapojili všichni členové rodiny a aby společně trávili více času.

Prvotní šok vystřídala dobrá nálada

Teprve až na letišti se Nikola dozvěděla, že letí do Dublinu. Přestože vůbec nevěděla, kde Dublin leží, těšila se na cestu a doufala, že její destinace bude u moře.

Když však spatřila svůj nový domov, byla v rozpacích. Dům totiž na první pohled připomínal hotel.

Krátkodobé nadšení se ale brzy proměnilo v šok. Poté, co vstoupila do domu, praštil ji do nosu nepříjemný zápach a překvapil všudypřítomný nepořádek.

Naštěstí šlo jen o chodbu a domácnost, v níž měla Nikola pobývat, vypadala v pořádku. Nikola dokonce přiznala, že se cítí dobře.

Největší strach ale měla z náhradního manžela, který působil na první pohled sympaticky a mile, ovšem dle popisu v manuálu měl být výbušný a náladový.

Na druhou stranu i Petra byla mile překvapená, když se dozvěděla, že letí do České republiky. Z náhradní domácnosti byla nadšená. K domu totiž patřil bazén a velká zahrada.

Ovšem hned na druhý den zjistila, že to zase tak veselé nebude. Starosti jí dělaly náhradní děti.

Vstávání se šestiletou Eliškou nebylo vůbec jednoduché, navíc bývala velmi často protivná. Že by z nevyspání? Podle tatínka totiž někdy spí i do 12 hodin, což jí Petra nechtěla dovolit. Dalším kamenem úrazu byl fakt, že pokud prý doma není maminka Nikola, děti svého tatínka vůbec nerespektují.

A hádky se začaly stupňovat i kvůli úklidu, jelikož Petra ho tolik neprožívá a děti se bály, že se maminka bude zlobit, až se vrátí. Malý Tadeáš se dokonce hystericky rozplakal, když nechtěně vylil pití na zeď. Bál se, že bude následovat řev, na který je zvyklý od matky.

Hádky se vystupňovaly ve vyhazov z bytu

Mezitím Nikola začala v nové domácnosti ihned uklízet tak, aby byla spokojena. Jenže podle náhradního partnera je úklidem posedlá a měla by se léčit na psychiatrii.

Domnívá se, že by svůj čas měla raději trávit s rodinou. Hádky se vystupňovaly natolik, že se partneři začali urážet. Nikola se nakonec neudržela a Michalovi řekla, že žijí jako špíny.

A korunu tomu všemu nasadila Michalova tchyně, která se neváhala do sporu vložit a Nikoly se zastala. Navíc se začala do Michala navážet. Situace se vyhrotila natolik, že svou tchyni Michal vyhodil z bytu.

A co na Výměnu manželek říkají diváci? ,,Nikola je nemocná na hlavu. S tímhle už k psychiatrovi. Tohle není úklid doma, ale boj o přežití. Podle mě si tím kompenzuje něco, co nemá," napsala jedna z divaček na sociálních sítích.

,,Petra a její manžel jsou úplně normální lidé. Ráda jsem se na tuto výměnu podívala,“ dodala jiná sledující.

Zdroj: Vlasta.cz, pořad Výměna manželek, TV Nova

Související články