Máme za sebou další premiérový díl Výměny manželek, který představil dvě zcela odlišné domácnosti. První rodina žije v Liberci v bytě o velikosti 2+1. Sedmadvacetiletá Eva pracuje jako prodavačka, ale momentálně se snaží doplnit si vzdělání. Během studia na střední škole totiž otěhotněla, a nemohla tak dokončit maturitní zkoušku.

Její partner Lukáš pracuje jako sanitář. Společně vychovávají tříletou dceru Isabelu a šestiletého syna Jakuba, kterého má Eva se svým bývalým partnerem ve střídavé péči.

Po čtyřech letech vztahu se Eva rozhodla přihlásit rodinu do televizní show, aby upozornila na Lukášovo přehnané pořádkumilovné chování a jeho nepěkný vztah k nevlastnímu synu Jakubovi.

Zdroj: Youtube

Druhá rodina pochází z Děčína, kde žije v prostornějším rodinném domku o velikosti 4+kk. Osmatřicetiletá Simona pracuje jako terénní pečovatelka a její partner Pavel jako popelář.

Ve společné domácnosti vychovávají tři děti – patnáctiletou Natálii, devítiletého Jakuba a osmiletého Sebastiána. Pavel žil dříve několik let v Anglii, kde založil rodinu s jinou partnerkou. Vztah však nevyšel, a tak se vrátil zpět do Česka, kde navázal kontakt se Simonou. Ta již měla z předchozího vztahu dva syny.

Jejich společná cesta životem nyní trvá dva roky. Pavel chtěl prostřednictvím pořadu poznat životní styl jiné rodiny, zatímco Simonu motivovala finanční odměna.

Hyperaktivní děti a nesplněné úkoly

Po příjezdu do náhradního domova byla Eva nadšena jeho estetikou a pěkným vybavením. Dokonce ocenila i krásné dekorační prvky, které Simona ve své domácnosti má.

Jediné, co jí kazilo dojem z příjemného prostředí, byly železniční koleje, které se nacházely v blízkosti, a ji tak ji rušil hluk projíždějících vlaků. Co se týče Simoniných dětí, na první seznámení na Evu působily poslušně a klidně, ale hned odpoledne se ukázala jejich bujará a energická povaha.

I proto Pavel po Evě od začátku chtěl, aby byla k jeho dětem přísnější. Dle něj jim totiž neuměla vymezit hranice a vše se snažila řešit domluvou. Tím pak nestíhala práci, která doma stála. Dalším sporným bodem mezi dočasnými partnery byl tudíž nepořádek a nesplněné úkoly.

I maminka Simona byla příjemně překvapena atmosférou a čistotou nového bytu. Když si přečetla manuál, zjistila, že její hlavní povinností bude doprovázet děti do školy a školky, což ji hned první den přimělo k zamyšlení, že by ji tento režim každodenně nebavil a velmi unavoval.

Navíc nabyla dojmu, že Lukáš nemá přehled o chodu domácnosti a že za vším pravděpodobně stojí Eva. Během rozhovoru s Lukášem se pak Simona k tomu všemu dozvěděla o jeho nevěře, kterou však nepovažoval za velký problém. To ale není vše!

Lukáš jí povyprávěl také o insolvenci, v níž se nachází, jež byla důsledkem nerozvážného jednání v mládí. Jeho dluhy byly ve výši 500 000 tisíc korun.

Neshody kvůli úklidu i výchově dětí

V první rodině mezitím proběhl konflikt kvůli úklidu. Podle Pavla Eva domácnost nestíhá, špatně vychovává jeho děti a zkrátka vůbec neví, jak se k nim má chovat. „Chlap přijde z práce, tak má být doma uklizeno. Ona vůbec nestíhá větší počet dětí, tři kluci a z toho jsou dva hyperaktivní, takže se musí otáčet,“ posteskl si Pavel z Děčína. Eva má však jiný názor a domnívá se, že hned po uvaření nemusí být uklizeno, ale prioritou je čistota a péče o děti.

Neshody ale pochopitelně gradují i v liberecké domácnosti. Simona se totiž domnívá, že se malý Jakub během posledních dvou dnů pořádně předvádí. Do toho malá Isabelka počůrala podlahu na toaletě, a navíc si sourozenci dělají naschvály. Simona přiznala, že kdyby to byly její děti, dostaly by jednu výchovnou a řešila by to s nimi úplně jinak.

A co na středeční Výměnu manželek říkali televizní diváci? ,,Obě maminky byly fajn a navíc to měly kousek od svých domovů. Ženy rozumné, ale tatínci na zabití,“ zhodnotila na sociální síti jedna ze sledujících.

Zdroj: Vlasta.cz, pořad Výměna manželek, TV Nova

Související články