Nová epizoda reality show Výměna manželek, kterou pravidelně vysílá televize Nova, přinesla další nečekané životní zvraty. Jako první se představili Dorka a Václav, kteří společně pečují o dvouletou dceru Viktorku a ročního syna Vendu. Mladá rodina bydlí v pražské Libni, a to v pronajatém bytě o velikosti 2+kk. Dorka je momentálně na mateřské dovolené, zatímco její přítel Václav pracuje jako kuchař. Reality show se rozhodli zúčastnit pro zábavu a také kvůli finančnímu bonusu.

Zdroj: Youtube

Na druhé straně se představila sanitářka Žaneta s mechanikem Davidem ze Zlína. Spolu žijí v rodinném domě s dvanáctiletou dcerou Natálií a Žanetinými syny z předchozího vztahu, čtrnáctiletými Jakubem a Danielem. Do show se rodina přihlásila kvůli tomu, aby si vyzkoušela něco nového. Ačkoliv se Žanetě zpočátku do Prahy do náhradní rodiny nechtělo, nakonec byla překvapena, jak pěkný byt rodina na druhém konci republiky má.

Náhradní manžel neustále mluvil a rozdával úkoly

Již druhý den svého pobytu si Žaneta uvědomila, jak moc si cení svého tichého manžela, což bylo v ostrém kontrastu s Václavovým chováním. Václav neustále mluvil, dominoval a snažil se všechny přesvědčit o své roli pána domu, který drží vše pevně v rukou. Po Žanetě něco neustále požadoval, a dával tak najevo, že domácnost i rodinný život podléhají jeho pravidlům. Ovšem jeho přístup k péči o děti v Žanetě vyvolával nedůvěru.

Ačkoliv je Václav kuchař, starší dítě se nezdravě stravovalo a bylo zvyklé spíše na sladkosti. Žanetinu zdravou stravu odmítalo a vyžadovalo dobroty. Václav to neustále omlouval tím, že je to v pořádku, protože on chce své dítě rozmazlovat. Stejně tak Žanetina snaha o to, že se děti po hře v písku musejí vykoupat, byla náhradním manželem velmi kritizována a vše muselo být podle něj.

Zpočátku klidná Výměna se změnila v drama

Epizoda se zpočátku vyvíjela celkem poklidně, ovšem pouze do chvíle, než vyšlo najevo, že Dorka již pět měsíců neplatí nájem za byt, ve kterém žije se svým manželem a dětmi. Situace se stala pro rodinu až tak neúnosnou, že byl Václav nucen se začít problémem intenzivně zabývat. V důsledku toho požádal produkční tým, aby mu umožnil kontaktovat svou ženu a situaci s ní probrat. „Mně volal majitel, že nemáme zaplacených nějakých pět nájmů a že tam dlužíme celkem vysokou částku,“ řekl své ženě vyděšeně s tím, že se musejí vystěhovat.

Reakce jeho ženy byla však překvapivá, vůbec se tomu nedivila. „Myslím si, že tyhle věci můžu řešit až v neděli, až se vrátím," řekla mu s klidem a dále se touto situací nechtěla zabývat. Rodinu měl majitel upozornit na situaci s neplacením nájmu prostřednictvím několika dopisů, které byly údajně doručeny a osobně převzaty. Dorka však tvrdila, že o těchto dopisech nemá ponětí. Náhradní maminka Žaneta jen skřípala zuby a nestačila se divit, jak je Dorka klidná.

Diváci jsou v šoku

Krátce po odvysílání se na sociálních sítích objevily bouřlivé diskuze. Mnoho z diskutujících se pozastavovalo nad tím, jak Dorka mohla v klidu spát, když je majitel mohl každou chvíli vystěhovat. „Není přece normální, aby o tom nevěděla, kam ty peníze dala, nechápu,“ ptá se jedna z divaček. „Kam dala 130 tisíc? To přece není možný,“ přisadila si další. „Lhářka, moc dobře věděla, o co šlo,“ domnívá se další.

Zdroj: Vlasta.cz, Výměna manželek, TV Nova

Související články