První rodina včerejší Výměny pochází z malé vesničky Rudník. Tvoří ji Marie (39), která se živí jako recepční a obchodní zástupkyně, a její manžel Lukáš (28), jenž je řidičem z povolání. Do rodiny patří také dvanáctiletá Karolína. Marie má doma občas pocit, že nemá jen jedno dítě, ale hned dvě. Její Lukáš je totiž často mimo, protože se rád napije.

Ve druhé rodině velí domácnosti Dagmar (31), která chodí na občasné brigády. Jejím manželem je Josef (31) a pracuje jako gumař v pneuservisu. Společně mají čtyřletá dvojčata Jožku a Juraje.

Všichni bydlí v pražské části Horní Měcholupy. Dagmar se v domácnosti cítí jen jako služka, které si manžel vůbec neváží. Často se také hádají, protože nemají jednotný názor na výchovu dětí. 

Marie se hned po příjezdu do náhradní rodiny zděsí, že se bude muset starat o dvojčata. Navíc zjistí, že byt, ve kterém Dagmar s Josefem bydlí, je vlastně tak trochu holobytem. Když si čte manuál s úkoly, nelíbí se jí, že by měla každý den vařit.

Tchyně, která přišla jednoho dne na návštěvu, se zděsí, jakou náhradní manželku Josef dostal. Spojence v něm ale nemá, protože on svou tchyni nemá v lásce.

Společně řeší alkohol

Později se Marie náhradnímu manželovi svěří, že je její Lukáš alkoholik. „Mám strach o svoji ženu,“ zneklidní Josefa tato informace.

„Když je doma, tak prostě pije pivo a vodku,“ popíše mu. „Nemám rád chlast, nemám rád feťáky,“ vyjmenuje jí Josef a jde si ubalit cigaretu. Zeptá se jí také, jestli náhodou nepije kvůli ní, což Marii rozpláče.

Když se Marie pustí do vaření, stojí to za to. Oběd začíná připravovat ve dvě odpoledne a moc od ruky jí to nejde. Josef je z toho hodně nesvůj, navíc děti doma zlobí a dochází mu trpělivost. Když mu později Marie přinese svůj výtvor, zjistí, že se jídlo nedá jíst. 

Vaření není zrovna její parketa

Lepší to není ani u snídaně, kdy se sice snaží o palačinky, ale připálí je a celý být se zaplní dýmem. „Tak aspoň prostředek zkus, ten je v pohodě,“ nabízí Marie Josefovi řešení.

Když přijde na revizi tchyně, dostane Marie kázání, aby pravidelně vařila kvůli dětem. Brzy ale zjistí, že by se raději měla kuchyni vyhýbat obloukem, protože nezvládne uvařit ani rýži. 

Jedna flaška vedle druhé

První okamžiky v novém bytě jsou pro Dagmar zklamání. „Vůbec se mi tady nelíbí,“ má jasno. Brzy zjistí, že je dům plný alkoholu. „U mě paní nenajde ani flašku,“ komentuje zásoby.

V domě je také hodně špíny, dokonce i v posteli. „Co tady bydlí za špindíru?“ nechápe. Když se poprvé seznámí s Lukášem, okamžitě jí nabídne alkohol. 

„Jsi vožralej, je to na tobě vidět,“ říká Lukášovi jeho dcera s tím, že vypil půl vodky. Když si Dagmar postěžuje, že je jí zima, vyjmenuje jí náhradní manžel všechny druhy rumu, kterými se může zahřát.

„Já tě asi naučím pít, aby ti bylo teplo,“ říká bohužel bez nadsázky. Sám do sebe klopí jednu vodku za druhou a zapíjí je pivem. 

Dcera jako hromosvod

„Jak to tady může fungovat, když je věčně nalitý? Já si myslím, že je to kretén,“ nebere si Dagmar servítky. Ještě krušnější časy jí ovšem nastanou, když si Lukáš přivede domů kamaráda.

Pijí ve dvou a u toho poslouchají hudbu. Nejde mu moc ani výchova dcery. „Za každý úkol, který nebude, dostaneš facku,“ vyhrožuje jí, na což ona reaguje, že ožralého otce poslouchat nebude. Později ji nakonec i fyzicky napadne.

Společné setkání stálo za to

Jakmile se všichni sejdou u jednoho stolu, Dagmar okamžitě Marii vyčte, v jaké špíně musela celých deset dní přebývat. „Bordel, špína, smrad a blechy,“ shrne. Také zmíní, že Lukáš často pije a nezajímá se o svou dceru, která prožívá ve škole šikanu.

„Dám ti lano, mám ho v autě a můžeš se jít oběsit. Tvoje žena je na nic. Vařit vůbec neumí, neumí se postarat o děti. Jenom žít, žít, žít a pít,“ popíše Josef své pocity z Marie, která jen mlčí. „Konec, fuj,“ dodá Dagmar. 

Diváci na sociálních sítích si nebrali servítky

Jedna z nejhorší Výměn poslední doby spustila na sociálních sítích doslova poprask. „Holčička z dnešního dílu má víc rozumu než oba alkáči dohromady,“ napsala divačka Anna.

„Když se máma zblázní a nabrnkne si hovado… Karolínka je chytrá holčina, ale s touhle matkou to bude mít těžké,“ praví Marie. „Kartáčky na zuby nemáme, protože nemáme zuby. Tak to je síla,“ nechápe Olinka. 

„Obě rodiny katastrofa, špína, bordel, vařit neumí, hlavně že je alkoholik,“ říká Pavel. „Párky, chlast, cigarety, absence zubů a financí. Taková klasická česká Výměna manželek. Chudáci děti,“ shrnula Kamila. „Nemá cenu koukat na notorika. Pokud ta ženská sebere odvahu, měla by zmizet,“ má jasno Vlastimil.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, tv.nova.cz, instagram.com, facebook.com