Zdroj: Youtube

Jako malá zpívala v kostelním sboru a ještě nezletilá po barech. Krásná tvářička ji přivedla také do světa modelingu. Ale měla jasno, že chce být zpěvačkou a svůj hlas považovala za dar od Boha. První album, zcela jednoduše nazvané Whitney Houston, vyšlo v roce 1985 a bylo plné hitů. Schválně, nezvládnete třeba How Will I Know zanotovat? Cena Grammy o rok později úspěch korunovala. Talentovaná zpěvačka stoupala vzhůru. Rok 1992 jí přinesl filmovou roli po boku Kevina Costnera a nezapomenutelný ploužák I Will Always Love You. Řekla ano příteli Bobbymu Brownovi a žila naplno.

Prokletí slávy

Nádherný hvězdný pár byl splněný sen paparazzi fotografů. Ozdobili každý večírek i slavnostní události s červeným kobercem. Proslýchalo se, že se nezříkají ničeho, zábavy, alkoholu ani drog. Za pozlátkem se skrývaly domácí problémy. Manželství přestalo fungovat a šeptalo se o domácím násilí. Bobby, stejně slavný zpěvák jako manželka, prý má trochu těžkou ruku… Whitney na poslední chvíli rušila koncerty a viditelně zhubla. V roce 2002 přišla na rozhovor s televizní moderátorkou Diane Sawyer a její fanoušci se zděsili. Vypadalo to, že je na pokraji zhroucení.

Nový nádech

Následující roky byly tvrdé. Whitney bojovala o udržení manželství i s drogovým návykem. Přišla první prohra, rozvod. Malou náplastí bylo alespoň rozhodnutí soudu, který jí svěřil do péče dceru Bobbi Kristinu. Nakonec ji začalo zrazovat to, na co vždy spoléhala – hlas. Nové písničky nebyly úspěšné a hudební kritici kritizovali především živá vystoupení. Zoufalá žena se rozhodla dát si pracovní pauzu. Album z roku 2009 zabodovalo mezi fanoušky a zdálo se, že se zpěvačka odrazila ode dna. Ale o tři roky později se Whitney opět dostala na první stránky bulvárních časopisů. „Hvězda je na mizině!“, hlásaly obří titulky.

Labutí píseň

Rozhořčeně informaci popřela. Měla před sebou dvě super pracovní nabídky. Natáčení hudebního filmu Sparkles a porotcování populární pěvecké talentové soutěže. Vyrazila do Los Angeles, kde se chystalo předávání cen Grammy. Zazářila na několika večírcích. Nikdo nevěřil tomu, když se 11. února 2012 objevila zpráva, že Whitney Houston je mrtvá. Našli ji bezvládnou v hotelové vaně. Po marné půlhodinové resuscitaci ji záchranáři prohlásili za mrtvou. Měsíc čekali fanoušci na celém světě na vysvětlení, co se stalo. Úřad koronera označil za příčinu smrti utopení. Byla to nehoda. Přispělo k ní srdce, poničené nezdravým životním stylem. V krvi měla kokain. Zpěvačka zemřela ve 48 letech.

Co bylo dál

Poslední rozloučení s milovanou hvězdou bylo velkolepé. Dcera Kristina, tehdy devatenáctiletá, se zhroutila a byla převezena na psychiatrickou kliniku. Po návratu domů se svěřila, že maminku cítí všude kolem sebe. Následující roky prožila ve zmatku. Bojovala s babičkou Cissy, které se nelíbila biografie, popisující život slavné mámy. Říkalo se, že se tajně vdala. Když se blížilo třetí výročí smrti, jako kruté deja-vu vyskočila zpráva, že Bobbi Kristinu našli bezvládnou ve vaně v jejím bytě. Z komatu už se neprobudila, zemřela po šesti měsících 26. července 2015 na selhání plic. Pitva prokázala, že v jejím těle v osudný den koloval koktejl alkoholu, marihuany, zklidňujících pilulek a léků na úzkost.

Obě ženy jsou pochovány bok po boku na hřbitově Fairview ve Westfieldu, New Jersey.

Co se o Whitney psalo

  • Že randí s hercem Eddiem Murphym.
  • Že má andělský hlas.
  • Že ve filmu Bodyguard chybí mezí ní a Kevinem Costnerem chemie.
  • Že bojuje s poruchou příjmu potravy.

Zdroj: https://www.biography.com/musician/whitney-houston, youtube.com, https://funeralinspirations.co.uk/people/whitney-houston-death/

Související články