Delfín

V zábavních parcích předvádějí cvičení delfíni vtipné kousky i svou přátelskou povahu. Pokud jste někdy podobnou show viděli, jistě jste zatoužili být právě těmi, kteří si s inteligentními savci zaplavou. Jenže stejně jako dokážou být tito tvorové mírumilovní, umějí svým dlouhým čenichem připomínajícím zobák i zabít. Ostatně když jím dokážou úspěšně tyranizovat žraloky, představte si, co by touto zbraní mohli udělat vám.

Serval

Ušaté servalí kočičky jsou tak roztomilé, že by si je člověk hned vzal domů. A někteří tuto šelmu doma opravdu chovají. Jenže jakkoli dokáže být serval mazlivý, stále je to divoká šelma, a proto jako domácí mazlíček rozhodně není vhodný. Jedním kousnutím dokáže opravdu nehezky ublížit. A ano, bude-li chtít, i zabít.

Zdroj: Youtube

Tuleň

Má tlamu tvarovanou tak, že máte pocit, že se na vás usmívá. Nebyli byste první, kdo by se s tímto roztomilým válečkem chtěl vyfotit. A kdyby to jen trochu šlo, člověk by se i pomazlil. Tady ovšem přichází kámen úrazu. V tulení tlamce se totiž ukrývají velké ostré zuby, které se dravec nezdráhá použít. Proto raději ruce pryč!

Hroch

Kdo by neměl rád buclaté hrošíky? Ale nenechte se zmást jejich roztomilostí, jde o jedno z nejnebezpečnějších zvířat na světě. Dokážou se vypořádat například i se lvy, tak si představte, co by mohli udělat člověku.

Šimpanz

Lidé v některých částech světa tyto primáty chovají jako domácí mazlíčky, ale není to dobrý nápad. Někteří šimpanzi totiž mohou být agresivní a snadno zaútočit. A přestože jsou co do velikosti menší než člověk, sílu mají za tři.

Čtverzubec

Čtverzubci jsou tak rozkošní… dokud se nenafouknou a nevypadají jako ostnaté koule! Jíst je není dobrý nápad, protože jsou vysoce toxické. V některých částech světa jsou přesto delikatesou, ale pokrm se před konzumací pečlivě připravuje.

Klokan

Kdo by neměl rád klokany. Vtipní skákaví savci byli nejednou hlavními hrdiny dětských animovaných pohádek a rodinných příběhů. Jenže nic není, jak se zdá! Tito roztomilí vačnatci mohou člověka jedním úderem srazit k zemi. A to nemluvíme o jejich kopech, které lámou kosti.

Jelen

Jak by mohl být nebezpečný nejlepší přítel Smolíčka Pacholíčka? Jakkoli se to může zdát překvapivé, setkání s jelenem, především pokud je v říji a odhodlá se k útoku, může být a často i bývá smrtící. Zranění neslučitelná se životem způsobí svým mohutným parožím a ostrými kopyty.

Lenochod

Lenochodi jsou tak roztomilí a pohodoví. A navíc dost pomalí. Jak by mohli někomu ublížit? Pokud se ovšem cítí v ohrožení, neváhají trochu zrychlit a poškrábat vás svými dlouhými drápy. A jejich kousnutí je ještě horší.

Los

Losi jsou sice roztomilá, ale obrovská stvoření, která dokážou člověka udupat k smrti. Pokud byste se s nimi na svých cestách Kanadou, kde žije, setkali, raději se rychle vzdalte. Rozhodně se nesnažte zaujmout jejich pozornost.

Outloň

Jen se podívejte na ty oči! Tohle malé hebounké zvířátko by chtěl mít doma snad každý. Ale pozor, tito noční primáti mají jedovaté kousnutí, které je nejen bolestivé, ale může být i smrtelné.

Labuť

V našich končinách jsou labutě velmi rozšířené. Jakkoli jsou ale krásné a elegantní, dokážou být i pěkně zlomyslné. Jsou totiž velmi teritoriální, pokud jde o jejich hnízda, takže pokud se k nim přiblížíte, neváhají zaútočit.

Panda

Rozkošný černobílý medvídek panda je k zulíbání. Huňatá hebká srst navíc svádí k pohlazení. Živí se bambusem a listy eukalyptu, to ovšem neznamená, že člověka nemohou kousnout, pokud mají pocit, že je to oprávněné.

Zdroj: vlasta.cz starsinsider.com

Související články