Nové hodinky?

Zapátrejte, jestli nemáte v šuplících kvalitní hodinky po babi či dědovi. Kontrola strojku a renovace nebo i výměna vás přijdou levněji než nové. A ještě budete mít originální kousek s historií.

Umývárna ovoce

Spousta vody proteče jen tak zbůhdarma do odpadu při omývání jednotlivých kusů ovoce. Napusťte vodu do umyvadla, nechte ovoce odmočit a potom omyjte. Můžete přidat do vody kapku dezinfekce.

Zásoba porce rýže

Menší spotřeba energie je při vaření většího množství jídla najednou. Nekupujte rýži sáčkovanou, je dražší. Uvařte celé balení najednou, rýži rozdělte na porce do sáčků a zamrazte. Pak stačí jen pár dírek vidličkou a ohřát v mikrovlnce.

Chytrý úklid

Při otravném uklízení šetřete také vlastní síly. Podle profesionálních uklízeček my neprofesionálky často šmudláme velké prostory malým hadříkem, který špínu nepohltí, ale jen roztírá po povrchu. Větší se také lépe drží, nehrozí křeče v prstech.

Nápad redaktorky Lucie

Hurá, svatba!

V mém okolí se plánují tři svatby na léto. Samozřejmě se řešilo, jak na nich ušetřit. Například jsem netušila, že za obřad na radnici zaplatíte kolem tisícovky, ale mají povinnost jednou týdně oddávat zadarmo, většinou to prý bývají pátky. Místo drahého fotografa zjistěte, jestli některý z kamarádů nemá focení jako koníčka, většinou je výzva zachytit významný den potěší. Focení se může stát originálním svatebním dárkem. Ušetříte také na výrobě fotek, pošlete je prostě do nějakého foto centra, dnes už službu nabízejí i drogerie. Druhým originálním dárkem za slušnou cenu je svatební fotokniha, kterou si vytvoříte sami, já ji sice pro brášku a švagryni dělala celou noc, ale moc mě to bavilo. Takže to vlastně byl dárek i pro mne. Není nic špatného udělat hostinu u někoho na zahradě a poprosit vyhlášené kuchaře, aby přinesli na obohacení tabule své majstrštyky.

Truhlíky jako nové

Balkon volá a na květinách šetřit určitě nechcete. V hobby marketech i na trzích je tolik nádherných lákadel, osvědčených rostlinek, ale také nových barev a variant. Jestli vás při přípravě balkonu napadne, že by to chtělo i nové truhlíky, protože vypadají omšele, dejte jim jen nové kabátky. S barvou ve spreji je hotovo raz dva. Vyberte typ podle podkladu, většina truhlíků je z umělé hmoty. Barva je na vás, jestli bude jednotná, nebo uděláte balkon pestrý. Nezapomeňte před akcí povrch nádob odmastit saponátovým roztokem. Většinou to chce dvě vrstvy barvy.

 Zdroj: časopis Vlasta

Související články