Základ je barva na míru. Pokud si nejste jistá, zkuste nejprve přeliv/tónovací šampon ve vyhlédnutém barevném odstínu. Postupně se vymyje, obvykle za 5-6 umytí. Permanentní barva, jak název napovídá, ve vlasech zůstane. Čas jí jen ubere na sytosti a lesku.

Zdroj: Youtube

O odstínech

Fotky modelek na krabičce jsou lákavé, ale vybírejte především podle názvu, ten napoví víc. Počítejte s tím, že všeobecně bude výsledek tmavší, například odstín střední blond má blíže ke světle hnědé, kávový k černé. Napoví barevná stupnice na obalu, kde vidíte efekt podle původní barvy vlasů. Pokud tam svoji přirozenou barvu nenajdete, sáhněte po jiné krabičce.

Odbarvování

Co se dá doma zvládnout v pohodě, je změna o pár odstínů. Když chcete přejít z plavých vlasů na platinu, chce to odbarvovač, který stáhne až devět tónů. Jenže ani v salonu vám neslíbí, že vlasy budou dokonale světlé už po prvním zásahu, někdy se dobarví do konečného odstínu až při třetí návštěvě. Doma bude první barvení zřejmě ve stylu kuřátko. Žluťoučká se dá stáhnout pomocí platinového přelivu, který použijete ve chvíli, kdy opláchnete odbarvovač.

V drogerii

U barvení neplatí méně je více. Chystáte-li se na změnu po celé délce vlasů, obvykle jedna krabička nestačí. Především u vlasů, které jsou delší než k ramenům a také u hodně husté kštice. Pokud množství ošidíte, neobalí barva každý vlas rovnoměrně a výsledek může být flekatý. Nejvíce je to patrné u hlavy. Stále se barva nejlépe nanáší plochým štětečkem, ten si v drogerii také pořiďte.

Bez mytí a šamponu

Barva se nanáší na suché vlasy. Před barvením je nemyjte, s vlasy 2-3 dny po umytí se lépe pracuje, protože tolik nekloužou. Hodí se také přirozený film na vlasech a pokožce, který pracuje jako ochranný štít. Pramínky důkladně rozčesejte, do dredů se barvicí krém neprokouše. Po doporučené době působení barvu smyjte, ale šampon nepoužívejte. Masku či balzám ano.

Bez následků

Použijte rukavice. Na ramena si dejte ručník, buď nějaký vyřazený, nebo si kupte pro barvení černý. Skvrny od barvy mizí těžko. Nejenom z látky, ale také z čela, uší, krku. Kolem hranice vlasů si naneste bezbarvý balzám na rty nebo krém. Po nanesení na celou hlavu zkontrolujte, jestli není barva na uších. Setřete ji tamponem namočeným vlažnou vodou.

Tipy navíc

  1. Nejpřirozenější efekt vytvoříte barvou o odstín světlejší nebo tmavší, než vám vytvořila příroda. Přiložte pramínek vlasů na barevnou stupnici na krabičce a porovnejte je.
  2. Koupit si různé odstíny a zkusit si umíchat vlastní výrobci nedoporučují. Nespoléhejte na to, že když snoubíte třeba zlatou blond a hnědou, bude vaše hlava zlatohnědá, co udělají pigmenty, se odhadnout nedá.
  3. Logika říká začít s barvením vepředu. Naopak, nejprve obarvěte zadní vlasy. Když na nich bude barva déle a získají tmavší nádech, nebude to vzadu tak nápadné. Při zesvětlování také vlasy nad krkem více vydrží, protože bývají v lepší kondici, než nahoře na hlavě.

Zdroj: vlasta.cz, goodhousekeeping.com, youtube.com