Není divu, že se brzy chytrý mix dostal i do oficiálních tubiček krémů. Nejvíce slávy si získaly BB krémy, později CC se silnějším krytím. Právě teď se hřeje na výsluní označení tinted cream, což obecně naznačuje, že krém obsahuje barevné pigmenty.

Tajemství přirozenosti

Poznávacím znamením tónovacích krémů je, že nechávají prosvítat pokožku. Nemění její barvu, ale jenom sjednocují přirozený nádech. Používají se univerzální pigmenty, často má krém jen jednu variantu, nebo dvě, světlou a tmavou. Typická barva je světle béžová, kterou vidíte na první pohled, když krém vymáčknete z tuby. Při roztírání na pokožce se dostanou ke slovu i další pigmenty, které způsobí, že se výsledný tón propojí pokožkou tak, že je téměř neviditelný.

Zdroj: Youtube

Jak na to

Před použitím pokožku vyčistěte po nočním přirozeném detoxu, při kterém se na povrch vyplavují toxiny, pot a mastnota. Můžete použít stejné produkty, jako při večerním čištění. Ideální je zakončit péči použitím pleťové vody/tonika, které tvář dočistí a osvěží. Oříšek krému naneste na hřbet ruky. Špičkou prstu naneste malé množství na čelo a rozetřete do stran. Směrem dolu naneste krém na nos a bradu. Nakonec na tváře od středu ven. Nakrémujte také krk a dekolt.

Vychytávky

Konzistence péče je lehká, gelová, proto se snadno roztírá. Začněte menším množstvím a podle potřeby přidejte. U sušší, nebo zralé pokožky, které v průběhu dne ztrácejí hydrataci, použijte před krémováním pleťové sérum. Dobrou základnou se stanou také pleťové báze, které vyhladí povrch pleti. Zvýrazní se tím efekt tónování a prodlouží původní vzhled. Podobně poslouží fixační sprej nebo transparentní pudr.

Kdy se tónovat

Líčení, které vznikne, vás věrně doprovodí po zbytek léta, ale ponechte si tónovací krém i na podzim. Díky tomu, že míchá péči i zkrášlování, hodí se pro každodenní použití, dokonce i na doma, protože tolik pleť nezatěžuje, jako hutnější make-up. Pokud budete váhat, jaký krém bude ideální pro vaši pleť, zkuste tinted moisturiser, neboli tónovací hydratační krém. Myslete také na ochranu před stárnutím pleti. Slušivý nádech pleti letos získaly i opalovací krémy na obličej s ochranou SPF 30 a 50. Klidně se dají používat celoročně.

3 otázky navíc

  1. Je rozdíl mezi tónovacím krémem a BB krémem? Obvykle má ten první lehčí složení a menší krytí barevných nedokonalostí.
  2. Musím si tónovací krém odlíčit? Večerní očista je nutná vždy. Není však nutné používat nejsilnější odličovadla, určená pro voděodolná líčidla. Postačí například micelární voda.
  3. Co znamená označení tan? Použití bronzovacích pigmentů, které přidávají nádech, připomínající lehké opálení pleti.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com goop.com

Související články