Vynechání krému s SPF

Sluneční paprsky sice zlepšují náladu, ale na naší pleti dokáží udělat velké škody – přispívají totiž mimo jiné k tvorbě vrásek a celkovému stárnutí pokožky. Součástí vaší denní rutiny by proto mělo být používání produktů s SPF.

Vynechání podkladové báze

Čím je člověk starší, tím důležitější může být použít před nanesením make-upu podkladovou bázi, která obličej připraví a vyhladí. Skvělé jsou přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, která umí vrásky částečně vyplnit.

Zdroj: Youtube

Make-up jako hutná maska

Při nanášení make-up byste měla mít na paměti, že slouží spíše ke sjednocení tónu pleti, nikoli k tomu, aby zakryl všechny nedokonalosti. Tuto práci odvádí lépe korektor. Pokud to s make-upem přeženete, bude na obličeji působit jako hutná maska. Pleť pod ní nebude vůbec dýchat a vrásky se zdůrazní. Méně je zkrátka někdy více.

Tenké obočí

Roky umí obličeji přidat také obočí, které vypadá jako tenká čárka. To totiž odkazuje k trendům, které jsou už dávno za námi. Plné, ale upravené obočí dokáže obličej naopak omladit. Podobnou chybou, jako příliš tenké obočí, je, když ho necháte bez úpravy, aby si rostlo, jak se mu zlíbí.

Tmavá rtěnka

Pokud chcete, aby vaše rty vypadaly šťavnatější, a tedy i mladší, sáhněte spíše po světlejších odstínech a lesku. Tmavé matné barvy na rtech způsobí, že budou vypadat tenčí, vysušenější, a tedy i starší.

Tvrdá linka kolem očí

Pokud si celé oči natvrdo obkroužíte výraznou černou linkou, budou vypadat menší, než ve skutečnosti jsou a výsledek vám zbytečně přidá roky. Ke zvýraznění linie řas udělají lepší službu měkčí hnědé odstíny, které se dají rozmazat do ztracena

Volba tvářenky

Tvářenka by měla vypadat co nejpřirozeněji a dodat pleti mladistvý nádech. Nesahejte proto po příliš světlé nebo naopak tmavé barvě. Světlá bude vypadat, jako když jste na tváře použila dětský pudr, a tmavá z vás udělá Marfušu.

Pudrové oční stíny

Pudrové oční stíny jsou velmi rozšířené, ale mají tendenci usadit se v každé jemné linii a vrásce a zdůraznit je. Často se také drolí a přispívají k dehydrataci očního okolí. Lepší volbou jsou proto krémové oční stíny, které působí svěžeji a mívají také delší výdrž.  

Příliš mnoho třpytu

O zdůraznění vrásek nebo suché pokožky se mnohdy postarají také produkty s obsahem třpytek. S těmi proto nakládejte velmi opatrně.

Vynechání fixačního spreje

Postrašujícím dojmem působí také líčení, které se během dne rozpije, rozmaže, stíny opadají a všechno se slévá do jedné nepěkné skvrny. Proto je důležité použít na závěr líčení fixační sprej, který toto riziko eliminuje. V průběhu dne je také vhodné make-up příležitostně upravit.

Zdroje: vlasta.cz beautyblender.com Roxie Cosmetics ✅ - Beauty | Cosmetics & Accessories The Beauty Blotter | A Maryland Based Beauty & Lifestyle Blog

Související články