1 Písmenka

Když chcete jen lehce pokožku doladit, zkuste některý z BB krémů, který obsahuje méně pigmentu než klasický make-up. Je téměř jisté, že ho najdete u své oblíbené značky pleťové péče. Ale mohlo by vás překvapit, že není jen jeden. Vedle univerzálního pro všechny typy pleti najdete například specialistu oddalujícího stárnutí.

Zdroj: Youtube

2 Základna

Možná nepoužíváte make-up, protože jste zažily špatnou zkušenost. Například zvýraznil vrásky nebo udělal mapy. Chyba nemusí být jen ve špatně vybraném typu líčidla, ale také v podkladu, který vytvoříte. Po vyčištění pleti naneste dostatečné množství denního krému a dopřejte mu 15 minut na vstřebání. V případě suché nebo zralé pokožky spárujte krém s pleťovým sérem. To je vhodné samostatně i jako podklad pro BB a tónovací krémy.

3 Úhledně

Když vyměníte lahvičku s pumpičkou za make-up s kapátkem, získá líčení nádech luxusu. Jestli si nechcete umazat prsty, kapky nanesené na tvář rozetřete štětcem na make-up nebo navlhčenou houbičkou/blenderem.

4 Jak na houbičku

Parádní novinka od značky, která make-upy vážně umí, má neobvyklý tvar. Pod víčkem se skrývá nanášecí houbička. Zajistí, že si na tvář nedáte barvy moc. Samozřejmě, dá se s ní make-up i rozetřít. Ale ideální efekt vytvoříte, když ho ještě více zapracujete do pokožky prsty nebo štětcem.

5 Rovně střižený

Pokud už ideální make-up máte, možná několik let, zkuste ho jinak používat. Jako profík ho nanesete pomocí speciálního štětce. Od klasického pudrového ho poznáte na první pohled. Má štětinky zastřižené do rovna.

6 Střední cesta

Pracovat se silně krycím make-upem chce cvik. Raději si kupte středně krycí a pracujte s ním ve vrstvách. Začněte nanášet barvu od středu obličeje a roztírejte ji do stran. Obvykle máme výraznější nedokonalosti (zarudnutí, černé tečky na nose) právě ve středu tváře, proto si zaslouží silnější pokrytí. Pokud ještě vykukují třeba pigmentové skvrny, přidejte druhou vrstvu na konkrétní místa.

7 Vše v jednom

Střední krytí, pečující látky a ochranný sluneční filtr, to je kombinace, která vyhovuje většině typů pleti. A celé je to zabalené v parádním pouzdře se zrcátkem a labutěnkou. Když ji přiložíte na houbičku, namočí se a dotek na tváři je příjemně lehký a chladivý. Ideální je nanášení poklepáváním.

8 Minerální pudrový make-up

Než se s ním naučíte, zabere nanášení víc času, proto to není hit do stresového rána. Základní rada – kvalitní štětec na nanášení. Nešlápnete vedle s variantou kabuki, která má pořádně husté štětinky, takže nabere barevný pudr v dostatečném množství. Ale i tak je třeba nadbytek oklepnout. Co si na líčení zamilujete, je maximálně přirozený efekt. A že umí make-up i o pleť pečovat, časem bude odlíčená tvář mnohem zářivější.

9 Omlazení

Když si dáváte na narozeninový dort 40 svíček a víc, sáhněte po make-upu, který má omlazující složky. Počítejte s tím, že možná bude trochu hutnější, což však aktuálně tvář uvítá.

Co jak funguje

  • Kolagen: vylepšuje strukturu pleti, pevnost a pružnost
  • Hydratační složky: vyhlazují povrch a zmírňují vrásky
  • Vitamin E a rostlinné výtažky: brání předčasnému stárnutí

10 Magická proměna

Bílý krém má v sobě kuličky s pigmentem, který se uvolní při kontaktu s pokožkou. Tak fungují některé CC krémy. Nechápu tu magii, ale současně se při tom přizpůsobí barvě pleti. Pod zkratkou se skrývá označení color correcting, což se často překládá jako tónovací krém. Dodává pigmentu tak akorát, aby to působilo velmi přirozeně. Návykové.

11 Neomylně

Lehký letní bronz se z tváře většiny z nás (kromě kolegyně Míši) vytratil. Ale nesnažte se koupit si na aktuální období make-up příliš světlý. Obličeji dodává smutek a roky. Všeobecně si ženy často kupují make-up o odstín světlejší, než jim sluší. Zkuste sáhnout v drogerii ve stojánku o kousek dál.

12 Kámoš se šálou

Šála nebo stojáček u zimní bundy si s make-upem moc nerozumějí. A určitě víte, že skvrny od líčidel se likvidují dost těžce. Vyřeší to složení, které odolává otírání. Obvykle se nehne, ani když je venku mlha nebo se v péřovce trochu zapotíte. Na závěr zafixujte líčení sypkým transparentním pudrem.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články