Nenápadně

První náznaky nepohody se dají přehlédnout. Prostě vám kosmetické rituály nepřinášejí tolik potěšení jako obvykle. V takových chvílích není na co čekat a doporučujeme sáhnout po pleťovém peelingu. Protože ani nejluxusnější krém se neprokouše přes zábranu suchých šupinek. A naopak, obroušením uvolněná cesta způsobí, že i z levnějšího krému vytáhnou kožní buňky maximum.

Základem použití peelingu je tvář odlíčit, což zní jako zbytečnost, ale berte to jako první krok jakékoliv kosmetické procedury. Pokožka dostane signál a čas připravit se na následující akci.

Zdroj: Youtube

Pleťové peelingy míchají dostatečný brusný účinek s respektem k pokožce. Agresivní zásah by totiž mohl uškodit. Pokud výrobce nedoporučuje jiný postup, tvář nejprve namočte. Nejlépe se obrušuje ve sprše. Naneste peeling do dlaní a krouživými pohyby ho rozetřete na čelo, nos, bradu a tváře v tomto pořadí. Přidejte do dlaní ještě druhou dávku peelingu a ošetřete krk a dekolt. Odborníci se zatím nedohodli, kterým směrem postupovat, tak to vezměte zdola proti zemské gravitaci. Nechte minutu působit a opláchněte, zbytky hmoty lehce prsty uvolňujte, obličej už nedrhněte.

Co dál? Obličej osušte jen napůl. Použijte obvyklý krém. Ale jestli chcete pokožku potěšit, zkuste něco nového. Teď uděláte terno s krémy pro citlivou pleť, které předávají jen péči, nikoliv zbytnosti ve formě parfemace či dráždivých konzervantů. Spolehlivý je dotek přírodních krémů, obvykle se dají používat pro ranní i večerní pečování. Zamilujete si osvědčený měsíček, báječnou slaměnku. A samozřejmě oleje v kvalitě, která se bez problémů vstřebává do pokožky.

Zoufale

Začala pokožka projevovat nelibost? Loupe se, svědí, je hrubá a vysušená? Nebojte, i to se dá spravit. Zkuste suchý pleťový olej. Možná jste spolu zatím moc nevycházeli. Nevstřebal se a zanechal stopu. Jde o správné nanášení, olej vyžaduje vlhký podklad. Použijte ho po vyčištění pleti, korunovaném pleťovou vodou/tonikem. Nebo osvěžte tvář minerální vodou ve spreji. Do rituálu se skvěle hodí květinová voda ve spreji. Suchý olej sedne i očnímu okolí, když má teď neukojitelnou žízeň, která se projevuje svěděním či napínáním pleti.

Nechcete-li se vzdávat oblíbeného krému, přidejte sérum, tím pokožce zvýšíte šanci, že si užije celý den pohodu. Sérum pravděpodobně najdete v pečující řadě, odkud pochází váš pleťový krém. Ale klidně kombinuje různé efekty, například hydrataci se zklidněním.

Výrazné problémy řešte jednotlivě. Suchá pokožka, která se v létě začala loupat, se vrátí k rovnováze s krémem, který obsahuje dlouhodobé hydratační složky plus ochranný sluneční faktor, který ohlídá, aby se voda nevytrácela.

Související články

Všeobecně však specialista pro suchou pleť teď sedne i ostatním typům, především smíšené. Ale překvapivě třeba smázne také nepohodu mastné pokožky, protože má sklony k dehydrataci, stejně jako ostatní typy.

Na vrásky zamiřte koncentrovanou péčí – zmizíkem. Celkovou regeneraci posílí například cicaplast (cikaplast) produkty. Fungují jako léčebná náplast, dodávají účinné látky, a ještě pokožku chrání. Více práce s nanášením, ale viditelné změny přinášejí ampulky. Používají se 1–4 týdny. Ampulka vystačí na celou tvář, krk i dekolt. Efekt podpoří masáž špičkami prstů.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články