Kdybyste si měli hodit korunou, jestli investovat do denního krému, nebo do nočního, dejte přednost dennímu. Ve dne se tvář potká s větším množstvím zlodějů půvabu a ochrana se vyplatí. Jenže ani v noci, když konečně nastane zasloužený spánek, si vaše pokožka nedá pohov. Přepne na regeneraci. A především po čtyřicítce už to je dost náročná směna.

Zdroj: Youtube

Lehká motivace

Přispět k noční obnově krémem zní chytře. Přesto byste v okolí našly spoustu žen, které večer po očištění pokožky další péči nepoužívají. Patříte mezi ně? A jakou máte výmluvu? Že nevíte, který krém si z velké nabídky vybrat? Klidně vsaďte na univerzální. Přinese tváři zklidnění a hydrataci, což pokryje dva největší problémy moderního pracovního dne.

Bez výmluv

Pokud říkáte, že vám krém není na tváři příjemný, možná máte špatné načasování. Dáváte si ho na tvář pozdě. Když se namažete až v posteli, krém zůstane na povrchu pleti. Při usínání se zmenší počet vnějších podnětů, a tím se více soustředíte na pocit, který vyvolává čerstvě rozetřený krém. Hutnější složení často tíží a dá se pod ním zapotit. Vyberte si krém s gelovou strukturou a nanášejte ho půl hodiny před večerkou.

Na míru

Nechte se přesvědčit efektem. V noci se dá zabojovat proti aktuálním problémům. Například vyřešit dehydrataci, která způsobuje, že na vás po ránu kouká ze zrcadla tvář pomačkaná jako papír. Už po první společné noci s krémem se pokožka vyhladí na pohled i dotek a s každou další se to ještě zlepšuje. Stejné to je u péče s vitaminem C, který viditelně rozjasňuje a omlazuje. Ovšem pravidelností speciálního doteku ustoupí také povadání stárnoucí pokožky, kterou vedle látek stimulujících tvorbu kolagenu potěší i prokrvující masáž konečky prstů.

Nášup

Čím náročnější je pokožka, tím větší rozmazlování jí dopřejte. Neznamená to ohromující počet kelímků, ale chytrý mix: intenzitu a pestrost blahodárných látek. Přidejte ke krému posilující booster nebo sérum.

Zapomněnky

Když se ráno budíte s výčitkou, že jste se večer zase nenamazaly, začněte svátečním tréninkem. V neděli večer použijte pleťovou masku. Po třetím použití poznáte, jak noční péče, i když občasná, tvář zkrášluje. Potom sáhněte po ampulkách, které jsou na týden. Přejít ke každodennímu rituálu bude snadné.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články