Dobrá řasenka potřebuje také dobré nanášení. Dejte si zrcátko do výšky brady, donutí vás dívat se dolů a řasy se ocitnou v ideálním úhlu. Dostanete se dokonale ke kořínkům. Krásně natočíte konečky až do špiček, aniž by se při tom barva otiskla na horní víčko pod obočí. Také můžete zkusit nalíčit řasy i zezadu, tím se posílí jejich objem. Při barvení mírně hýbejte kartáčkem cik cak, tím přispějete k lepšímu rozdělení barvy na řasách.

Zdroj: Youtube

Barva naplno

Milujete černou, i když máte světlé vlasy a pokožku? Vizážistky doporučují řasenku hnědou, která je méně kontrastní, ale když použijete černou, nevadí. Pouze mírně ztmavte obočí tužkou. Tmavovlásky mohou ubrat a použít řasenku pouze na horní řasy a spodní vynechat, efekt bude dostatečný. Zrzky v mém okolí uznávají pouze černou barvu. Jde to, když se místo objemové řasenky zvolí prodlužovací, která řasy tolik neobalí barvou. Naneste v jedné vrstvě a zkombinuje s očním stínem či linkou, aby se sólo efekt tmavé řasenky na světlé tváři trochu rozbil.

Vychytávky

Když máte spoustu let oblíbený tvar kartáčku a koupíte si jiný, počítejte s tím, že vás na první pokus moc nenadchne. Potřebuje jiný způsob nanášení a trochu tréninku. Ale může se stát, že bude v cíli lepší než jeho předchůdce. Nová řasenka někdy po otevření maluje slabě, barva je tužší a potřebuje rozchodit. Jestli si potrpíte na ohromující mrkačky, sáhněte po řasence s výživou, která posílí růst řas. Nebo variantě se dvěma kartáčky.

Kouzlo

Skočec obecný patří mezi oblíbené okrasné rostliny našich zahrádek. Ovšem jeho semena obsahují prudký jed ricin, který při požití zabíjí. Překvapivě vylisováním semen se uvolňuje olej, který umí zázraky při posílení regenerace. Odličování olejem se projeví růstem hustých, silnějších řas.

Bez chyby

  • Nejtenčí jsou řasy na konečcích. Proto první vrstvu řasenky naneste od kořínků po celé délce. Druhou jenom od poloviny a na konečky.
  • U nové řasenky, která má uvnitř spoustu náplně, při opětovném namočení řasenku úplně zavřete, aby se kartáček pokryl barvou rovnoměrně.

Související články

ZDROJ: časopis Vlasta