Nový efekt se dá přidat i k vašemu obvyklému laku, který již používáte. Stačí přikoupit do zkrášlování dvě nové lahvičky – podkladový lak BASE COAT, který se používá jako první vrstva, a ochranný lak na dokončení TOP COAT, kterému se říká nadlak.

Zdroj: Youtube

Jak na to

Na nehet odmaštěný odlakovačem naneste rovnoměrnou vrstvu podkladového laku. Je bezbarvý a má za úkol vyrovnat povrch nehtu, aby k němu následně použitý barevný lak lépe přilnul. Ten se pak bez čekání nanese ve dvou vrstvách. Po zaschnutí přichází chvíle pro konečný gelový efekt. Zatímco obvykle se vytváří jedna, naneste dvě vrstvy nadlaku. Snažte se o co nejtenčí vrstvu a rovnoměrnost.

Gelový specialista

Gelový efekt najdete také u klasických laků, které lze koupit v drogerii. I pod ně se vyplatí použít podkladový lak. Efekt vynikne nejen u sytých odstínů, ale také u tělových. Lak vždy nanášejte ve dvou vrstvách. Počítejte s tím, že trochu déle schne, obvykle asi 20 minut. Pokud použijete sprej na rychlé zasychání, může se stát, že výsledku uberete trochu lesku.

Rande s UV/LED lampou

Nehty se „zapečeným“ lakem vás budou těšit nejen krásou, ale také výdrží. Průměrně se gel na nehtech udrží 10 dní, ale někoho provází v super stavu i 3 týdny. Na výsledku se podepisuje kondice nehtů a zručnost při nanášení.
Vstupní investici a čas, který zabere samotná práce s nehty, vyváží také to, že jakmile se zpevní poslední vrstva, vyrazíte do světa bez dalšího čekání.

S čím počítat

Za UV/LED lampu zaplatíte 1000 korun a víc. Ovšem seženete i levnější, někdy mívají značky například limitovanou nabídku. Ovšem počítejte s tím, že součástí domácího gelového ministudia jsou i další nezbytnosti. Především laky. Jsou dražší než ty klasické, a protože mívají hustší konzistenci, rychle ubývají. Trochu to vyrovná delší životnost vytvořeného laku.

Na nákupu

Vedle barevných laků, podlaku a nadlaku je vhodný také speciální přípravek na dočištění hotového laku a podle typu laku také odstraňovač. I když některé se dají odloupnout bez chemie. Mají označení PEEL OFF, STRIP.

Různé značky mají trochu odlišné systémy používání. Nejjednodušší je podívat se na nabídku na internetu. Najdete například startovací sady, kde je kompletní výbava včetně návodu. Pohybují se kolem 2000 Kč.

Krok za krokem

Obecně gelové lakování začíná odmaštěním nehtů a jemným vyrovnáním povrchu nehtu pilníkem. UV/LED lampa připomíná mini troubu na pizzu, proto se lidově říká, že lak zapékáte. Ovšem horka se bát nemusíte, UV světlo je studené. Výjimečně při citlivějších nehtech může mírně hřát fixování poslední vrstvy.

Časovka

Jak rychle budete nanášet lak, samozřejmě záleží na vaší zručnosti. Samotné tvrzení v lampě je načasované, takže se po žádoucí době vypne. Musí jím projít každá vrstva a obvykle se doporučuje poslední vrstvu zapéct dvakrát. Průměrně trvá celá manikúra 15–20 minut.

Vychytávky pro UV/LED mani

  1. Při nanášení laku nepřetahujte na okolní kůžičku. Lak by se mohl odloupnout.
  2. Do lampy se vejde jedna ruka. Palce lakujte zvlášť nebo přidejte k pravé ruce levý a naopak.
  3. Když vám dojde tekutina na odstranění výpotku, který se vytvoří na poslední vrstvě laku, použijte naředěný saponát na nádobí.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com

Související články