Není to o hýčkání, s tím nepočítejte. Suché štětinky se s pokožkou nemazlí. Prvních pár pokusů není příjemných, pokožka obvykle zčervená. Ale za efekt to stojí. Třeba: zářivá pokožka v dekoltu, pevnější paže, ústup celulitidy.

Zdroj: Youtube

Ten pravý

Zapátrejte po dřevěném kartáči se štětinami. Velmi často se vyrábí z bambusového, třešňového, javorového či bukového dřeva. Velikostí by měl přesahovat dlaň a prsty ruky, abyste se při práci moc nenadřeli. Kartáč má mít kratší hustší štětiny, ideálně z přírodních materiálů, například kančích štětin, kozí srsti, často se kombinují, protože mají různou tvrdost a ostrost. Milovníci zvířat si připlatí třeba za kartáč se štětinami z kaktusu agáve (tampico) nebo sisalu. Některé kartáče mají přídavek masážních výstupků. Kulaté mívají pásek, do kterého se zastrčí ruka pro snadnější ovládání. Varianta s držadlem je skvělá na záda, zahnutou se dobře ošetřuje zadeček a zadní strana nohou.

Jak na to

Ráno působí suchá masáž stimulačně, večer relaxačně. Doporučuje se 2-3 týdně, ale jemné, citlivé pokožce postačí zpočátku jednou za týden. Až se zocelí, přidejte. Počítejte s tím, že po masáži následuje sprcha. Představte si, že cílem tahů je srdce. Kreslete dlouhé jemné čáry. Začněte na dolních končetinách od nártů, na zadní straně od pat. Potom přejděte k rukám, masírujte od hřbetů a dlaní k ramenům. Obličej a krk vynechte, stejně tak jemnou pokožku prsou. Dekolt jemně promasírujte tahy shora do středu k srdci. Na břiše kartáčujte krouživým pohybem, tak promasírujte i kolena a lokty. Záda jsou oříšek, ideální je mít někoho k ruce, aby masíroval tahy k srdci. Když na to budete sami, zkuste dolní polovinu zad zdola nahoru a horní obráceně.

Lehkost

I když se procedura nazývá suché kartáčování, v ayurvedě garshana, anglicky dry brushing, berte ji spíše jako hlazení. Štětiny odvedou práci spolehlivě. Na odstranění odumřelých kožních buněk stačí mírný tlak, stejně tak na rozproudění lymfatického systému, který leží těsně pod pokožkou. Jemný dotek podpoří mikrocirkulaci krve a zmírnění otoků, uvolní svaly a snižuje stres. Už po prvním vyzkoušení se budete cítit nejen krásnější, ale i spokojenější.

Jasný efekt

Kartáčování korunujte sprchou, pro větší účinek přidejte tělový peeling. Podrážděnou kůži zklidněte sprchovým gelem či olejem. Po osušení použijte tělovou péči, která se do obroušené pokožky maximálně vstřebá a účinkuje naplno. Okouzlí vás hladkost pokožky na dotek. Povzbuzená lymfa odvede z pokožky toxiny, takže se rozzáří, s radostí si obléknete top s výstřihem a pochlubíte se dekoltem. Za tři týdny už si také všimnete lepší pevnosti a pružnosti, například na povolených pažích.

Na dolíčky

Přibrat suché kartáčování do boje s celulitidou se vyplatí. Obvykle se viditelně zmírní za 6-8 týdnů. Když si vytvoříte účinný program, který zapojí kartáč a peeling plus střídání teplé a studené vody ve sprše. A používání tělových péčí, které mají zpevňující a anticelulitické složky. Nejsou nejlevnější, ale díky pokožce udržované masáží se jejich efekt projeví naplno.

Bonus

Suchá masáž výrazně zlepšuje problém, který je teď aktuální. Více se odhalujeme a více útočíme na chloupky. Některé metody způsobují jejich ztenčování a zarůstání. Dotek štětin působí jako rychlé řešení situace i prevence do budoucnosti.

Tipy navíc

  1. Máte-li hodně citlivou pokožku, zkuste nasucho masáž klasickou froté žínkou. U té se nemusíte bát trochu přitlačit.
  2. Kartáč po použití promněte prsty a vyklepejte. Dávejte ho na suché místo, v koupelně by natáhl vlhkost.
  3. Kartáč s nikým nesdílejte!
  4. Občas ho vyperte antibakteriálním mýdlem a nechte důkladně vyschnout ve vodorovné poloze štětinami dolu.
  5. Z hygienických důvodů se doporučuje používat jeden kartáč maximálně 6 měsíců.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, https://www.healthline.com/health/dry-brushing