Hned na začátek skvělá zpráva: lakování má spoustu variant, klidně si vytvoříte i svou osobní. A zvládne ho i začátečnice, protože nevyžaduje úplnou dokonalost výsledku ani pevnou ruku.

Na startovní čáře

Možná vystačíte s tím, co máte doma. Základ tvoří buď růžový, nebo béžový lak, ideálně ne moc krycí, trochu průhledný. Když si pro něj půjdete do drogerie a budete si lámat hlavu nad dvaceti odstíny, udělejte si rychlotest. Vezměte lahvičku laku, který vám padl do oka jako první. Roztáhněte prsty tak, aby se mezi prsteníčkem a prostředníčkem udělalo véčko. Do něj zastrčte lak. Ruku natáhněte a koukněte, jak lak působí. Když vám sekne, ruka vypadá mladě, pokožka září. Jestli naopak opticky vystoupily nedokonalosti, třeba pigmentové skvrny, lak nekupujte.

Zdroj: Youtube

Hladký základ

Už je zřejmé, že se snažíme o super lesk nehtů. Dá se podpořit tím, že před lakováním povrch uhladíte leštičkou, bývá součástí pilníků, nebo se prodává samostatně. Suchý nehet ještě vylepšete podkladovým bezbarvým lakem. Jestli máte od přírody nehty hrbolaté nebo výraznější rýhy, dejte vrstvy dvě. Nemusíte čekat, až zaschnou. Pokračujte barevným lakem. Zkuste ho na první dobrou rozetřít rovnoměrně a v co nejtenčí vrstvě. Když přetáhnete na kůžičku, na nic nečekejte a opravte to vatovou tyčinkou.

Poslední, ale velmi důležité

Přichází chvíle, která vytváří ten správný lip oil finish, tedy efekt, který napodobuje líčení rtů tónovaným či bezbarvým olejem. Konkuruje lesku dokonale vyleštěného zrcadla. Nečekejte nic složitého ani zdlouhavého. Stačí vám top coat, tedy bezbarvý lak, který se používá pro dokončení manikúry. Ještě nedávno byl výsadou salonů krásy, ale už ho spousta z nás přijala do domácí zkrášlovací výbavy. Zkrášluje sytost a lesk barvy a prodlužuje životnost lakování.

V nové roli

Obvykle se top coat používá v jedné vrstvě. Nešetřete a po zaschnutí přidejte druhou a třetí. Právě silnější průhledná vrstva vytvoří efekt, který odráží světlo do všech stran. Vytrvejte až do úplného uschnutí a ztvrdnutí laku. Otisky a rýhy narušují hladkost a tím ubírají na lesku. Jak poznáte, že je manikúra komplet? Jednoduše. Ťukněte nehtem o nehet. Nesmí lepit.

Vychytávky

  1. Efekt znásobíte barevným lakem, který má shine, tedy lesklý výsledný efekt.
  2. Lip oil mani se hodí ke všem délkám nehtů, ale nejlépe působí na střední délce se špičkou, která kopíruje tvar nehtového lůžka.
  3. Čekání na výsledek se zkrátí, když si pořídíte top coat s rychleschnoucím efektem.

DIY aneb zkuste to po svém

Jestli vám baví originalita, místo barevného laku použijte pudrovou tvářenku. Špičkou prstu ji naneste na nehet, tentokrát bez podlaku. Sami si zvolte intenzitu barvy pomocí vrstev, od jemného tónování jedné až po silnější barvu, když uděláte dvě až tři. Potom naneste tři vrstvy nadlaku. Pokud použijete minerální tvářenku, vylepšíte nejen aktuální vzhled, ale výhledově také kondici nehtů, které jí blahodárné látky přinesou.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, thezoereport.com