Zkuste místo holicí pěny použít pečující olej nebo sprchový olej. Rozetřete ho na suchou pokožku v silnější vrstvě.

K ruce si vezměte papírovou kuchyňskou utěrku. Holítkem dělejte krátké tahy od kotníků nahoru. Při každém třetím tahu otřete hlavici papírem, aby se odstranily zachycené chloupky i olej. Stírejte po směru břitů, ať se neříznete. Poté můžete nohy opláchnout vlažnou vodou nebo jen otřít zbytky oleje utěrkou. Po holení není pokožka podrážděná, ale krásně hladká, což si udrží i druhý den. Chloupky sice znovu narostou, ale nejsou tak ostré.

Před akcí

Před každým způsobem dosažení hladkosti nepodceňujte přípravu. Všeobecně pokožka uvítá uvolňující koupel, při které také nabobtnají chloupky a snáze je zachytí epilátor či vosk. Uvolněná pokožka lépe snáší bolest. Holit a epilovat můžete rovnou ve vaně (u přístroje zkontrolujte, zda je voděodolný). Ovšem při používání vosků a krémů pohlídejte, aby byla pokožka s chloupky suchá a odmaštěná. Jen k takovému podkladu hmota přilne a odstraní chloupek blízko kořínku, ať už mechanicky, nebo chemicky. Super trik pro všechny: pokožku při odstraňování chloupků mírně napněte, snadněji ji oholíte, odstraníte vosk i krém.

Po akci

Jednou týdně použijte peeling, pravidelnost brání zarůstání chloupků. U holení zase odstraní suché šupinky, které souvisejí se ztrátou hydratace. Mezi obrušováním a odstraňováním chloupků dělejte vždy tři dny pauzu, před i po. Alespoň 24 hodin po použití epilátoru vynechte sluníčko, solárium i samoopalování. Naopak hydratování tělovou kosmetikou si dopřávejte alespoň jednou denně.

Namydlete to!

Mýdlo na holení má své kouzlo. Pro holení dámských nohou je to paráda. Strojek po husté pěně krásně klouže a pokožku neškrábe. Pěna je víc eko než ta ze spreje.

Poradna

  • Po odstranění chloupků opláchněte pokožku chladnou vodou, podpaží a intimní partie můžete ještě zklidnit chladným obkladem. Speciální péče přidá ke zklidnění i složky, které podporují regeneraci.
  • Dlouhodobější problémy namáhané pokožky řeší například panthenol, ustoupí i zčervenání. Vyhněte se dráždivým složkám, například alkoholu a parfemaci, které obsahují deodoranty a antiperspiranty.

Tip na konec: vždy připraven

Vypadá to jako luxusní rtěnka, ale když sundáte víčko, objeví se zastřihovač chloupků v obličeji. Nebo na podbradku… Ideální kombinace i k vytrhávání pinzetou, když jsou chloupky moc krátké nebo když se jich ráno potřebujete zbavit rychle. A bez stopy červených míst, kde předtím rostly.

 Zdroj: časopis Vlasta

Související články