Jestli jenom cítíte nepohodu, ale nevíte proč, přidejte k aktuální péči hydratační sérum. Když o sobě dává pokožka vědět, velmi pravděpodobně hlásí ztrátu vody, základu pro vyvážené fungování všech procesů, které v ní probíhají. Nabídka hydratačních sér je pestrá, určitě najdete ideální pro svou pleť i peněženku. Zkuste se podívat na nabídku oblíbené značky a najít parťáka krému, který právě používáte. Budou si skvěle rozumět.

Zdroj: Youtube

Přidejte olej

Pokud večer tvář pálí a děsíte se toho, že ji budete muset odlíčit/vyčistit, má slabou celodenní ochranu, ať už vlastní, nebo nedostačující kosmetickou. Chce to posilu, nyní ovšem nahoře. Přirozený pleťový štít umějí nahradit rostlinné oleje. Není nutné hned vyhodit kelímek krému, který máte. Dá se obohatit pleťovým olejem. Ale než si ho přimícháte do kelímku, zkuste si, jestli vám výsledek sedne. Odeberte dávku asi dva oříšky krému, dejte ho misky a přidejte kapku oleje. Promíchejte a tři dny testujte. Jestli se tváři bude experiment líbit, vylepšete si krém v kelímku asi 6–8 kapkami oleje.

Rozehřejte a rozetřete

Majitelky suché, citlivé nebo zralé pokožky už to znají. Pro ně nastalo období výživných krémů. Ovšem pohladí také pleť normální, kterou dráždí aktuální počasí. Na hutnější konzistenci krému se dá pomalu přivykat. Například když ho začnete používat jako noční krém, alespoň hodinu před spaním, aby mohl dokonale splynout s pokožkou. Pro nanášení použijte trik: v dlaních rozetřete oříšek krému a nechte je chvíli spojené, aby se prohřál. Potom krém nanášejte přikládáním dlaní, jako když ho chcete do pokožky zatlačit.

Odličujte se, i když se nelíčíte

Večerní očista nesmí tvář děsit, ale hladit. Zvolte odličovací péči s přídavkem olejů. Najdete dokonce i micelární vodu, která je oleji obohacena. Rostlinné oleje potěší také oční okolí. Pozor, odličujte pravidelně tvář každý večer, i když se vůbec nelíčíte. V období, kdy se na ni lepí smog, se dokonce doporučuje použít minimálně dva kroky. Prvním, například pleťovým mlékem, rozpustit nečistoty. Druhým je dotažení očisty k dokonalosti pomocí pleťové vody.

Dobré rady navíc

  1. Pokud váháte, jaký výživný krém vybrat, ověřenou klasiku zastupuje mandlový.
  2. Dvojnásobné odličování můžete provést i jedním pečujícím produktem, prostě ho zopakujete.
  3. Pleti zpříjemníte očistu použitím odličovacího tamponu v XL velikosti. Namočte ho po celé ploše.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com

Související články