Krémy mají odlehčené složení, ale když zvolíte gel, přidáte k závlaze a rychlému vstřebání také super svěžest. Někdy výrobci myslí i na oko a gely mají namodralý nádech, což posiluje pocit chladu a potěší i při pohledu do kelímku.

Násobení

Větší zásah přinese, když si k hydratačnímu krému přidáte sérum. Znásobíte nejen počet pečovadel, ale také samotný efekt krému. Sérum, které se používá na vyčištěnou pokožku před krémem, obsahuje intenzivní hydratační složky, které pronikají do hloubky. Krém se díky němu lépe vstřebá, ale také pečuje o povrch pokožky. Je to komplet.

Související články

Skládání

Pozorujte, kdy se na pleti dehydratace projeví. Pokud vás obličej začne svědit po obědě, dá se hydratace posílit pleťovými spreji nebo květovými vodami. Existují také SOS chladivé tyčinky, které problém zaženou. Jestli si pokožka stěžuje po večerním odlíčení, napíná se a zčervená, přidejte noční hydrataci nebo masku. Pokud máte pocit suché tváře i navzdory mazání, přidejte k hydratačním krémům sluneční ochranu.

Ingredience

Pro letní pohodu jsou důležité dva druhy složek. Ty, které samy závlahu přinášejí, a jiné, které pokožce pomáhají vodu si udržet, především posilou odolnosti. Často je najdete v jednom kelímku. K přírodním vodním silákům patří aloe vera a okurka, z laboratoře stále boduje kyselina hyaluronová. Mezi ochránci září mořské řasy, které přežijí i sušení na mořské pláži. A moderní hit suchý olej skvalan, který vylepšuje odolnost pokožky.

Poradna

  • Sérum obsahuje koncentrované složky, které mají snahu se oddělovat, proto lahvičku před každým použitím protřepejte.
  • Aplikátor ve tvaru kapátka chrání kontaminaci obsahu. Snažte se při nanášení séra kapat na tvář mírně z výšky a kapátkem se nedotknout pokožky.

Tip na konec: rande s okurkou

Při hydrataci pokožky kombinujte různé varianty produktů a chytře si pořiďte dostupný krém, který vám nebude líto používat často – v silnější vrstvě jako masku, ale také na krk a dekolt. Osvědčila se péče a vůně okurky.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články