Možná bude stačit malá změna, která přinese velký efekt. Nelitujte ohnout se a věnovat nohám pozornost. Jsou zvyklé být na konci žebříčku kosmetického pečování, daleko za hýčkáním pleti, vlasů i zbytku těla. Ocení každou minutu, kterou jim věnujete.

Zdroj: Youtube

Pod tlakem

V létě udělají více kroků i peciválové. Chodidla čelí tlaku, když na ně došlápnete, odírání při klouzání po stélce v botě. Připočítejte pocení a když nazujete otevřené boty, také vysychání. Suché paty má každý. Není těžké se o ně starat, nejsnadnější je jemné obrušování. Zapomeňte na elektrické brusky, protože s nimi pečování snadno přeženete. Vsaďte na mechaniku vlastních rukou a středně hrubý pilník. Stejně jako při pilování nehtů dejte přednost papírovému s brusnou vrstvou, protože když na něj zatlačíte, tak se ohne.

Jak na to

Možná vás překvapí, že pilování na údržbu, které si naplánujte asi jednou týdně, se provádí na suchých chodidlech. Když si předtím dopřejete koupel, pokožka se nasákne a promění se v gumu, a zkuste obrušovat gumu. Připravte si jako podklad pod nohy vyřazenou utěrku nebo noviny. Ručník taky ujde, ale připraví vás o radost, když uvidíte, jak se hromadí suchá pokožka. Do hustého ručníku zapadne. Pokud vám koupání chybí, po skončení si klidně nohy do umyvadla namočte. Než je ponoříte, ještě je možné dohladit kůži peelingem. Obsahuje i pečující látky, které znásobí hladkost pat.

Krémování na míru

Když řešíte, jaký krém v létě nohám dopřát, nabízí se řešení - ten, který je primárně určený na nohy. Kůže na chodidlech je 6x silnější než kdekoliv jinde na těle, proto si žádá složení, které umí ošetřit povrch i proniknout hlouběji. Typ péče volte podle problému. Pro pohodu hydratační krém, který se rychle vstřebává. Když se chodidla vysušují, hydrataci s hloubkovým a prodlouženým efektem. Když mají paty tendenci praskat, volte výživné a specialisty na hojení prasklin. Hroší paty řeší krémy, které přispívají k olupování kůže. Investujte tolik, kolik si můžete dovolit. Když se kondice po měsíci nevylepší, zamiřte do lékárny pro silnější pečující kalibr.

Složky na nožky

Výrobci krémů na nohy mají své favority. Například ureu, tedy močovinu. Neohrnujte nos, patří mezi látky, které pokožka vítá a pro kosmetické účely se získává v laboratoři synteticky. Nemá ani pach, který byste třeba očekávali. Zato všeobecně léčivý dotek, který platí i na hodně suché paty, ale při pravidelném používání se i méně tvoří na namáhaných chodidlech otlaky a mozoly. Záleží na koncentraci, výrazné změny umí 10% koncentrace. Praskání pat může znamenat, že pokožka ztratila ceramidy, tedy lipidy, které tvoří součást kožní bariéry. Chrání a také hlídá hydrataci. Ceramidy se také přidávají do krémů. Stejně jako kyselina salicylová, která podporuje přirozené olupování suchých kožních buněk.

Kdy je pravý čas

Právě teď zvolte večerní hýčkání. Protože i sebelehčí krém, když no nanesete ráno, většinou v botách klouže. V průběhu noci mu dáte šanci nejen dokonale se vstřebat, ale také rozvinout účinek a přispět k přirozené regeneraci pokožky. Krém nanášejte hned po večerní sprše či koupeli, když je pokožka ještě mírně vlhká. Nebo si ho dejte na noční stolek. Nanášení spojte s rychlou masáží, která podpoří vstřebávání, ale přispěje k celkové relaxaci pro náročném dnu.

3 tipy navíc

  1. Suchost chodidel může souviset s nadměrným pocením. Pokožka se snaží odlehčit si a vodu odloučit, proto se loupe. Používejte deospray/antiperspirant na nohy či do bot.
  2. Nadměrné tření, když chodíte naboso, kůži také stresuje, což projevuje svěděním a rychlým vysušováním. Pořiďte si sprej, kterému se říká ponožky ve spreji. Obsahuje látky, například hedvábí, které nohy před odíráním ochrání.
  3. I když jsou chodidla vybavena silnou kůží, chemie jim může škodit. Ať už jde o chlor z bazénu, nebo umělou parfemaci, přidanou do krému. První musíte vydržet. Druhé se dá vyměnit.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com