1. Olejování
Báječné po létě pro vylepšení hydratace. Příjemné pro suchou, citlivou a zralou pokožku. Pokud není uvedeno jinak, navlhčete vatový tampon a do trojúhelníku nakapejte tři kapky oleje. Pro každé oko jeden tampon, na tvář obvykle dva.
2. Tip pro citlivky
Zlatá střední cesta odličování citlivé pleti je odličovací mléko. Hutnější než micelární voda, ale ne tak hutná jako odličovací olej, který nemusí být každé tváři příjemný.
Zkuste: Nanést mléko do dlaní, prohřát a vmasírovat do pokožky. Jemně setřít bavlněnými tamponky nebo navlhčenou žínkou.
3. Přidejte množství
Všeobecně při čištění pleti šetříme na množství pečujících produktů. Problém nastává především u odličovadel, která se nanášejí na vatový tampon. Měl by být napuštěný po celé ploše, aby klouzal po povrchu lehce, bez odírání. Zkuste na něj vymáčknout micelární či pleťové vody víc a zbytek vyždímat prsty.
4. Ráno voda nestačí
Omytí ospalků studenou vodou zabere. Jenže na pokožku se během noci vylučuje také pot, nečistoty a toxiny, které voda nerozpustí. Dejte šanci alespoň pleťové vodě. Můžete ji použít jako první na suchou pokožku a pak celou tvář ještě umýt vodou.
5. Prebiotika
Hodně frčí. Vyžádala si je doba, která nám narušuje obydlení povrchové vrstvy žádoucími mikroby. Když si budete čistit tvář pravidelně péčí s přídavkem prebiotik, pleť získá zdravější vzhled. Prospěje to každému typu pokožky.
6. Krémování
Těžko říct, proč mají čisticí krémy tak malou popularitu. Možná proto, že nás nikdy nenapadlo je zkusit. Obsahují výživnou složku, což naznačuje, že zanechávají jemnou stopu péče na povrchu i po opláchnutí. To všeobecně nemáme rády, ale oceňují to především ženy se suchou pletí. Jenže právě teď může krémové čistidlo vrátit rovnováhu pokožce, která se po létě vysušuje a loupe. Také vám klesne spotřeba další používané péče, sér a krémů.
JAK NA TO:
- Pořádně namočit pokožku.
- Krém v několika tečkách nanést na celou tvář.
- Promasírovat špičkami prstů.
- Opláchnout vlažnou vodou.
- Osušit přiložením ručníku.
7. Tyčinka
Vylepšit návyky vám pomůže něco originálního, rychlého a příjemného. Například odličovací tyčinka na tvář i oči. Tuhý olej se krouživým pohybem nanese na suchou pokožku. Změní se na mléko, očistí tvář a po opláchnutí vodou ji nechá hebkou a zářivou.
8. Jde to i ekologicky
Pokud vás hromadící se použité odličovací tampony děsí, investujte do odličovací žínky nebo tamponků, které se dají používat opakovaně. V balení bývá více kusů, aby se daly střídat a mezi jednotlivými použitími vyschly a nemnožily se v nich bakterie.
Mikrovlákno se používá buď bez použití odličovadel, stačí žínku namočit vlažnou vodou. Někdy má problém s voděodolnými líčidly. Alternativní pomůcky se dají také použít například s micelární vodou.
Perou se v ruce a podle typu výrobce vydrží kolem 1000 praní. Osvědčil se jelen nebo nějaké žlučové mýdlo za pár korun, protože rozpouští i olejové složky líčidel. Perte je třeba najednou, a to všechny jednou za týden. Nesušte je na topení, to se srazí. Někdo je suší na hraně umyvadla, ale nesmíte mít moc vlhkou koupelnu. Zkuste třeba položit na parapet okna utěrku a rozložit je tam. Ale nesmí na ně pražit sluníčko, mohly by zežloutnout. Některé tampony se dají prát i v pračce. Prozkoumejte to v drogerii.
Dobrá rada: Na nový způsob přejděte postupně, chvíli mějte po ruce i klasické tamponky. Kdyby vám nový způsob nesedl nebo bylo třeba si na něj zvyknout.
9. Nezapomínejte na rty
Odličujete si rty, i když nepoužíváte rtěnku? Tipnu si, že ne. Přitom tenká pokožka rtů je stejně křehká jako oční okolí. Během dne se pusy mnohokrát dotýkáme, přenášíme na ni nečistoty i bakterie. Večerní očista rtům uleví, ale současně jim předá pečující složky, které už většina odličovadel obsahuje. Nejlepší je použít odličovadlo na oči.
10. Ranní maska
Návyková! Nemusíte tvář nijak připravovat. Jen si na tři minuty před mytím natřít silnější vrstvu na obličej, potom opláchnout pod sprchou nebo nad umyvadlem. Zůstane svěží pocit, hebkost. Vznikne ideální podklad pro další péči a make-up.
11. Tip pro oči
Navlhčete tampon odličovadlem, přeložte ho na půl a přiložte na zavřené víčko a řasy. Napočítejte do 60, aby se líčidla a nečistoty mohly rozpustit. Stáhněte líčidla z oka směrem dolů. Tampon otočte a zopakujte. Dalším namočeným tamponem setřete zbytek líčidel pod spodními řasami. Vždy směrem k vnitřnímu koutku, tam nečistoty vyplaví slzy.
12. Jako za starých časů
Retro mytí obličeje tuhým mýdlem má svoje kouzlo. Seženete různé druhy pro různé typy pleti i problémy. Velká výhoda pro aktuální dobu – tuhé mýdlo vydrží mnohem déle než tekutá nebo gelová čistidla.
13. Načasování
Nejlepší je zamířit hned po příchodu domů do koupelny, umýt si ruce a současně obličej. Ať líčidla a nečistoty nepáchají škody na tváři déle, než je nutné.
- Nedejte se zmást reklamami a nečekejte, že vše smáznete jedním tamponem. Není to reálné ani hygienické. Dopřejte každé partii jeden tampon.
- Začněte odlíčením očí a rtů. Počítejte se třemi tampony a asi třemi minutami.
- Vyčistěte T-zónu, tedy čelo, nos a bradu. Více se mastí, proto na tváře použijte nové tampony.
- Nečistoty z tváří stírejte směrem do stran a mírně nahoru.
- Dalším tamponem vyčistěte krk a dekolt.
- Korunujte čištění posledním navlhčeným tamponem. Ošetřete tvář, krk a dekolt. Tampon by měl po použití zůstat čistý.
14. Tečka pro mastnou pleť
Specialista v podobě pleťového tonika / pleťové vody dočistí tvář a už po prvním použití bude svěžejší. Pravidelné používání přispívá k rovnováze. Používejte i po ranní hygieně.
15. Krajní nouze
Když řeknete kosmetičce v salonu, že používáte odličovací ubrousky, spráskne ruce. Ale mít jedny po ruce na nočním stolku pro případ, že opravdu nezvládnete odličování, vám určitě odpustí.
Zdroj: časopis Vlasta