Krémování rukou tvoří super základnu také pro zdraví a pohodu nehtů. Ovšem většina péčí řeší především hydrataci a rychlé vstřebávání, aby pokryla základní potřeby pokožky a používání bylo komfortní pro moderní uspěchanou dobu. Nehty, a především kůžička okolo, však potřebují také posilu výživnějších látek a ochranu.

Hodí se pro ně hutnější krémy s obsahem olejů. Mohou se vstřebávat trochu déle, proto se hodí pro večerní pečování. Dejte si krém na noční stolek a vzpomeňte si na něj alespoň jednou týdně. Krémem, který už máte, můžete nehtům přilepšit chytrým způsobem při používání. Nic nestojí a používání si rychle osvojíte. Na hřbety rukou si vymáčkněte hrášek krému. Ukazováčkem naneste na nehty a okolí a promasírujte ho prst za prstem. Potom z tuby vymáčkněte na hřbet ruky krém velikosti lískového oříšku. Třením hřbetů a horní strany prstů o sebe krém rozetřete, potom pokračujte klasickým pohybem jako při mytí rukou.

Problematické nehty, které se třepí a lámou, překvapte specialistou. Keratin je základní stavební složka nehtů, a když ji budete posilovat zvenku, projeví se to na jejich pevnosti a pružnosti. Ozdravná kúra však vyžaduje pravidelnost. Když budete krémovat každý den, nehty se vylepší už po dvou týdnech.

Až odložíte rukavice a začne víc svítit sluníčko, objeví se nenápadní, ale zákeřní škůdci. Sluneční paprsky a oxidanty, které berou nehtům hydrataci a zpomalují růst. Krém s UV filtrem si tedy zaslouží nejen vaše tvář, ale i nehty a ruce.

Na krásu chytře

Výraznější problémy si žádají promyšlený zásah. Nejenom zvenku, ale také zevnitř. Pitný režim prospívá také vzhledu nehtů. Vylepšit ho můžete kolagenovým nápojem. Zabere i v případě, že už nad nehty pomyslně zlomíte pilník. Kolagenové doplňky pro krásu se doporučuje užívat odpoledne, dopoledne jimi zapracujete zejména na posile kloubů. Doporučuje se kolagenové doplňky pro krásu užívat odpoledne, když si je dáte ráno, zapracujete především na posile kloubů. Kolagen stojí za to vyzkoušet nejen kvůli nehtům. Zapracujete také na zkrášlení vlasů a pokožky a přispívá i v boji proti celulitidě.

Zvenku vylepší nehty intenzivní přísun látek ve formě séra. Sérum se aplikátorem nanáší přímo na nehty, nehtové lůžko i okolní kůžičku.

Do pečování se pustí extrakt z čajové růže a kamélie, bio oleje a esenciální oleje. Kromě výživy a ochrany se rozvine také štít proti mikrobům. Nehty hýčkané sérem se zpevní a vyhladí. Posílí se jejich přirozený lesk, takže po čase vypadají krásně i v přirozeném vzhledu bez nalakování.

Lakováním zkrášlíte nehty okamžitě. Když si vyberete transparentní lak s blahodárným křemíkem, bude efekt velmi přirozený a pečující současně. Univerzální narůžovělé nebo tělové odstíny vypadají elegantně.

Pokud potřebujete intenzivnější rychlou změnu, třeba na ples, skočte si do drogerie pro umělé nehty. Jednorázově nehtům neuškodí. Ani permanentní pokrytí lakem nehtům nevadí, naopak, chrání je před poškrábáním nebo chemickým poškozením. Zloděj zdraví a krásy může být agresivní odlakovač. Nekupujte bezhlavě ten nejlevnější a hledejte šetrnější varianty bez acetonu.

Článek vyšel v časopise Vlasta 22. 2. 2023.