Nečekejte nic složitého, základ úspěchu nepotřebuje vybavení, konkurující kosmetickému salonu. Když si vyberte krém na míru a k němu pár vychytávek do kosmetické taštičky, bude věk jenom číslo.

Zdroj: Youtube

Přes noc třicítkou: 30+

Stejně jako ve filmu se stejným názvem se do kategorie třicítek přehoupnete velmi rychle. Samozřejmě pod vlivem genů a dosavadní péče ještě nemusíte mít na tváři žádné stopy času. Ale aby se první vrásky oddálily, začněte používat denní krém s UV filtrem. Nejenom v létě, ale celoročně. Odborníci na zdravou pokožku i zkrášlování doporučují faktor SPF 30, nebo dokonce 50. Můžete si vybrat několik způsobů, jak ochranu do kosmetických rituálů propašovat. Nejjednodušší je vybrat si denní krém, který už UV filtr obsahuje a nahradit ten dosud používaný. Zajímavou volbu tvoří BB krémy, které kombinují péči, ochranu i barevnou korekci. Štít slunci také vytvoří speciální ochrana, která se nanáší na krém, například sprej nebo lehký gel. V líčení vsaďte na poutavý kontrast matujícího make-upu a lesklé rtěnky. Klidně v sexy červeném odstínu, věk to ještě unese.

Dvakrát dvacetiny: 40+

Přibyly čárky na účtu života, a tak přiberte také další produkt do kosmetického pečování. Vyhlédněte si pleťové sérum. Dá se spojit s jakýmkoliv krémem, který už používáte. Buď je typově sladíte, a znásobíte efekt, nebo dodáte jiným druhem péče kosmetickému jídelníčku pestrost. Mějte na paměti jednu zásadu – klasické sérum krém vždy doplňuje, nikoliv nahrazuje. Podle toho uhodnete, kam ho v ranním či večerní použití zařadit. Patří na tvář jako druhý krok, po očištění pleti, než nanesete krém. Má vysokou intenzitu složení, proto se na pokožku dávkuje po kapkách. Sérum dopřejte také krku a dekoltu. Mezi dárky ke čtyřicetinám si přejte tvářenku. Podle tónu pleti chladně růžová nebo teple broskvová dodá pokožce svěžest, která už se s věkem začala trochu vytrácet. Řasy pomaleji rostou a bývají tenčí. Vyměňte objemovou řasenku za rafinovanější s prodlužujícím efektem.

Kulaté půlstoletí: 50+

Pokožka ztrácí síly na regeneraci, která probíhá v noci. Právě tam ji podpořte. V případě univerzálních pečujících denních krémů je klidně používejte 2x denně. Ovšem má-li krém UV filtr, na spaní se nehodí. Pro investici do nočního specialisty mluví to, že tvář snese větší intenzitu blahodárných složek i hutnější složení. Jejich kombinace by ve dne mohla tvář dusit jako maska. Navíc někteří regenerační přeborníci si nerozumějí se sluníčkem. Nicméně krém naneste na tvář v dostatečném předstihu, než složíte hlavu na polštář, aby se stihl vstřebat. Průměrně to trvá kolem 20 minut. Ráno se probudíte s pokožkou hladší a zářivější. Efekt znásobte použitím krémových stínů. Mají saténový lesk, který omlazuje lépe než mat stínů pudrových. Hlídejte si obočí. Začne mít po padesátce vlastní hlavu a roste buď bujně, nebo naopak vypadává. Podle potřeby kroťte voskem nebo dokreslujte tužkou.

Šedesátá léta: 60+

Začněte zralou pokožku hýčkat výživnými krémy. Mixují vysoký podíl hydratačních složek s přídavkem látek, které posilují také odolnost pokožky. Uhlazují povrch a vytvářejí ochrannou vrstvu. Zmírňují vrásky a posilují pevnost a pružnost pleti. Často využívají rostlinné výtažky a oleje. Mezi favority najdete klasický mandlový, osvědčený olivový, nebo větší exotiku, například olej pupalkový. Krémy mají hutnější konzistenci a lépe se vstřebávají do vlhké pokožky. Stačí dokončit čištění pleti tonikem a vytvoříte ideální prostředí. Nanášení spojte s krátkou masáží, dotek stimuluje přirozenou obnovu kožních buněk. Intenzivnější péče se může hůř propojit s následně použitým make-upem. S pletí lépe splyne a řirozenější efekt vytvoří projasňující korektor pod oči, do vrásek a na pigmentové skvrny. Uberte i na líčení rtů a zkuste megahit roku 2023 – jemně tónovaný balzám na rty.

Všeobecné tipy

  • Od puberty až do stáří se řiďte pravidlem nikdy neuléhat neodlíčená.
  • Vybírejte cenově přijatelnou kosmetiku, drahý krém, který použijete jen občas, aby dlouho vydržel, moc parády nenadělá.
  • Jestli si nevíte rady s líčením, najděte si nějaké na internetu a vyzkoušejte ho na své tváři podle videa. Pak se vyfoťte mobilem a uvidíte, jestli vám sluší.
  • Spolehlivým způsobem, jak nanášet tvářenku, aby vypadala přirozeně, je usmát se a obarvit vyboulená jablíčka tváří.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.cz, https://www.makeup.com/en-ca/makeup-tutorials/expert-tips/natural-blush, https://www.healthline.com/health/firmness-skin