Krásné, plné a šťavnaté rty jsou v současné době trendem číslo jedna. Mnoho žen se proto svěřuje do rukou odborníků na estetickou medicínu a úsměv si nechávají zvětšit výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové. Hranice přirozenosti a krásy je ale v tomto případě velmi tenká. Přinášíme proto několik zcela bezpečných metod, jak rty zvýraznit a opticky zvětšit přirozenou cestou.

Zdroj: Youtube

Jak na to?

Budete potřebovat peeling na rty, hydratační masku na rty nebo balzám, přípravek s kyselinou hyaluronovou zvětšující rty a líčidla. Na líčení rtů, které je opticky zvětší, je nutná konturovací tužka a paleta rtěnek. V bodech bude postup takový:

1. Proveďte peeling rtů

Peeling provádějte jemnozrnným peelingovým přípravkem určeným na tenkou kůžičku rtů. Odstraní veškerou odumřelou kůži, takže se hydratační krém snáze vsákne a rtěnka zůstane na místě. Peeling rty nejen vyhladí a zjemní, ale také revitalizuje tkáně reaktivací průtoku krve, což způsobí jejich mírné nabobtnání. Jako bonus navíc zvýrazní přirozený narůžovělý odstín. Peeling rtů provádějte maximálně jednou týdně.

2. Naneste hydratační masku

I rty si zaslouží hydratační masku. Lze zakoupit v drogerii. Pokud ji nemáte nebo kupovat nechcete, výborně poslouží i mastný krém, který nanesete v silnější vrstvě. Necháte působit 10 minut, poté přebytečný krém jemně vmasírujete do rtů, aby se zajistilo jeho úplné vstřebání.

TIP pro vás: Můžete vyzkoušet masku na rty s pepřem nebo chilli papričkou. Tato dvě koření vytvoří vazodilatační účinek na buňky. Poté se aktivuje krevní oběh, který dodá vašim rtům na několik hodin plnější a sytě růžový efekt.

3. Pravidelně rty hydratujte

Šťavnaté rty vyžadují dobrou hydrataci. Pokožka díky ní získá vláčnost, měkkost a tón. Alespoň třikrát denně rty hydratujte vyživujícím balzámem. Poté ústa promněte, aby se pečující produkty aktivovaly.

4. Použijte přípravek s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová se v těle vyskytuje přirozeně. Spojuje se s vodou a vyplňuje mezibuněčné prostory, takže je nezbytná pro správnou hydrataci pokožky. S věkem ale produkce kyseliny hyaluronové klesá, což vede ke ztrátě objemu a elasticity. Použitím přípravků s přídavkem kyseliny hyaluronové rty hloubkově hydratujete, vyhlazujete a redukujete výskyt jemných vrásek kolem rtů.

5. Zkuste konturování

Ústa můžete také vytvarovat a ohraničit konturovací tužkou, která ladí s barvou vaší rtěnky nebo balzámu. Naneste rozjasňovač na srdíčko rtů, pohrajte si s kombinací světla a stínu. Tato špička zvýrazní rty a dodá vizuálně objem tím, že zachytí světlo.

6. Napumpujte rty pomocí gymnastiky

Obličejová gymnastika dokáže zpevnit kontury rtů a předejít vráskám. Umí také zvětšit objem horního a spodního rtu a zachovat pružnost pokožky. Existuje několik technik:

1. cvičení: Utvořte ústy písmeno O tak, že budete tlačit rty dopředu. Držte pozici několik sekund a poté ji uvolněte. Toto cvičení opakujte asi desetkrát za sebou každý den, abyste dodali objem rtům, ale také, abyste zabránili vzniku jemných linek.

2. cvičení: Ukazováčkem a palcem uchopte rty a natáhněte je dopředu. Poté udělejte malé štípance kolem rtů. Tato technika podpoří mikrocirkulaci. Opakujte celé cvičení alespoň čtyřikrát.

3. cvičení: Stiskem k sobě maximálně natáhněte rty, jako byste se líbali. Poté vydržte v pozici asi deset sekund, uvolněte se a opakujte stejný pohyb asi desetkrát.

4. cvičení: Zpracujte horní část rtu zevnitř dvěma palci a umístěte je do středu. Pak zatlačte palci ret dopředu a snažte se klást odpor. Dokončete sevřením rtů, abyste je znovu vytvarovali. Celé cvičení opakujte dvakrát až pětkrát.

7. Použijte kostku ledu

Dvě minuty si masírujte rty kostkou ledu. Chlad posílí mikrocirkulaci krve a dodá rtům okamžitý objem. Efekt není trvalý, ale tento tip rty osvěží a prokrví.

Další tipy:

Existují speciální gely, které vám dokážou prokrvit a zvětšit rty. Gel nanesete na čisté rty, ideálně po peelingu, a čekáte, dokud nezačne látka působit. Obvykle je cítit mravenčení.

Pokud byste přece jen ráda měla trochu trvalejší efekt, posloužit může permanentní make-up rtů. Šikovná specialistka dokáže vytetovat pěkný a pravidelný tvar a jemným stínováním opticky zvětšit rty.

Zdroj: vlasta.cz us.typology.com naples-csc.com

Související články