Pokud používáte líčidla, tedy make-up, korektor, pudr, oční stíny, řasenku či rtěnku, prvním krokem dokonalé přípravy pro noční regeneraci je použití specialisty, který je odstraní. Většina z nich má posílenou výdrž, na kterou platí například micelární voda, třeba s kapkou oleje.

Zdroj: Youtube

Odličujte, bez výmluv

Čištění potřebuje pleť již odlíčená od make-upu i ta, která na sobě make-up neměla a nastřádala si jen nečistoty z okolí. Všeobecně se o tuto roli ucházejí: pleťové mléko, olej, gel. Nově také pleťové balzámy. Nejsnadnější a osvědčené je pleťové mléko. Obvykle ho najdete v kosmetické řadě vašeho denního krému. Budou na sebe ideálně navazovat. Olej hýčká pokožku suchou, citlivou, třeba i sezonně, pleť zralou. Pěnivý gel, který se smývá vodou, sedí smíšené a mastné pleti.

Odličovací balzámy stojí za vyzkoušení

Hitem sociálních sítí jsou odličovací/čisticí balzámy. Hodí se pro každý typ pleti. Použití snadno zvládnete: trochu balzámu naberte prsty a naneste na celou tvář, i na zavřené oči. Promasírujte, aby se nečistoty a make-up rozpustily. Podle svých preferencí následně tvář opláchněte vlažnou vodou nebo setřete namočenou žínkou. Na očích při prvních pokusech nemusí být balzám příjemný, ale jde o zvyk. Tento způsob přidává k očistě i hýčkání, protože masáží pleť i mozek relaxuje.

Tonikum stáhne póry

Co by vás přesvědčilo používat tonikum / pleťovou vodu jako tečku večerního čištění? Možná efekt: pár tahů napuštěným tamponem vrátí pleti hydrataci, kterou narušilo předchozí čištění. Takže tvář poté nebude podrážděná a napnutá. Stáhnete také zbytky nečistot, které by mohly pleť dráždit a snižovat efekt noční péče. A stáhnete póry. Další bonus: můžete koupit jakoukoliv pleťovou vodu, pokud nebude obsahovat alkohol. Pak s ní napustíte vatový tampon a přejedete tvář krouživými pohyby. Zkuste to týden a uznáte, že se tvář cítí a vypadá lépe.

Hlavně hydratujte

Pokud máte pro svou pokožku udělat jednu věc, přidejte jí na noc vodu. Zpomaluje se tvorba mazu, takže se pleť může vysušit a podráždit. Přispívá k tomu pot, stejně tak toxiny, které se na povrch během spánku vylučují. Navíc se trochu okyseluje přirozené pH, což si bere další část závlahy. Také povlak polštáře, především přírodní savé materiály, působí jako houba. Pokožce vyberte hydratační krém, ideálně podle typu pleti. Kromě složení se liší i konzistencí, například mastnější pleť lépe vstřebá krém-gel.

Dobré rady na konec

  1. Do pečování přiberte i krk a dekolt. Představte si, že hranicí pro večerní krémování je horní okraj košíčků podprsenky.
  2. Před čištěním pleti si vždy umyjte ruce. Pokud používáte odličovací žínku, mějte v koupelně dvě, aby stihla do dalšího použití uschnout. Jednou týdně je vyperte na 60 stupňů nebo přidejte do bubnu pračky dezinfekci na prádlo.
  3. Jestli svou večerně-noční péči měnit nechcete, alespoň ji jednou týdně vytuňte použitím pleťové masky. Když zvolíte krémovou a použijete ji hodinu před ulehnutím, velmi pravděpodobně se úplně vstřebá, takže s ní bude minimum práce.

Zdroj: časopis Vlasta, youtube.com

Související články