Základna

Říká se, že příroda vybavila chlapy dokonalou pletí, takže o ni nemusejí pečovat. Je to pravda?

Jejich pokožka má jinou strukturu, má více mazu, takže se pomaleji vysušuje a netvoří se vrásky. K tomu, že obličej drží tvar, přispívá větší množství kolagenových vláken, než máme my. Ale! Mastnější pleť znamená ucpávání pórů a sklon k tvorbě pupínků. Obyčejné mýdlo může agresivně čistit a nutit pokožku, aby se mastila ještě víc. Takže zcela spravedlivě i muži by měli myslet na čištění na míru. V případě problematické pokožky třeba gelem, který vrací tváři rovnováhu a neobsahuje parfemaci. Nejde jen o to, že by mužům připadala zženštilá, ale také patří mezi látky, které tvář dráždí.

Zdroj: Youtube

Čištění se vyhýbají vousáči. Mají pocit, že přes jejich ozdobu se gel k pokožce nedostane. Není to pravda. Protože se zarostlá tvář několik let drží mezi trendy, výrobci se zaměřili na konzistenci, která se křoví nelekne a hrdě se tím chlubí.

V zimě se muži snadněji smiřují s pleťovým krémem, protože smázne podráždění z chladného počasí. I když si to nechtějí přiznat, také sledují, jestli náhodou nestárnou. Vyplatí se investovat do specialisty z pánské řady, i když hrozí, že po něm sáhnou jen občas? V rámci finančních možností ano. Přidávají se do nich složky, které respektují odlišnost mužské pokožky. Hlídá se také konzistence, protože chlapi většinou nesnášejí nic lepivého či mastícího. Natož vylepšené parfemací.

Když trefíte krém, který splní nároky, je vysoká pravděpodobnost, že se z něj stane mužův každodenní společník. Jestli si chcete zvednout šanci, na poličku postavte multifunkční péči, která funguje jako pleťový krém a zklidňující dotek po holení.

Nadstavba

Myslete při vytváření kosmetické výbavy pro muže také na vlastní příjemný pocit.

Propašujte do kapsy pánské bundy kvalitní balzám na rty. Líbat suchou škrábavou pusu není nic moc a platí to i obráceně. Když má muž rty jako smirkový papír, nebude se chtít do důvěrností ani jemu. Ale! Vyhněte se vůním, příchutím a také nesázejte na to, že bude používat něco v růžovém obalu.

Pánové, kteří se holí, asi mají svoji oblíbenou péči, kterou si tvář po akci zklidňují. Když se rozhodnete překvapit je pod stromečkem třeba novinkou, zkuste to v rámci oblíbené značky, mívají více druhů produktů after-shave. Klasickou pleťovou vodu, ale také balzámy nebo krémy. Dříve se hodně používala alkoholová složka, která narušenou pokožku dezinfikovala a chránila před záněty. Ovšem dnes vítězí spíše složky zklidňující, které napravují dotek ostré žiletky nebo břitů holicích strojků.

Do tělové péče patří tři základní produkty. Pro každodenní použití pořiďte mužům sprchový gel, šampon a krém na ruce. Pokud má muž krátké vlasy a netrápí ho lupy, vsaďte na oblíbenou trojkombinaci mycího gelu, který čistí a pečuje kompletně. Spousta chlapáků je však háklivá na svou kštici a bojuje s lupy. Dlouhodobější problém, který už odolal šamponům z drogerie, řešte nákupem v lékárně. Ve spoustě mají dermokoutek, kde vám poradí, protože lupy mají více druhů a současně se dají při mytí řešit i další problémy, třeba suché vlasy.

Nosit rukavice není moc mužné. Soudím podle výrazu, když pánové v naší rodině loni rozbalili pod stromečkem „měkouše“ s tímto obsahem. Na krém na ruce reagovali líp. Dá se použít v soukromí a uleví hned.

ZDROJ: časopis Vlasta