Nejsnadněji se pracuje s již hotovými maskami v kelímku či tubě. Sice za ně zaplatíte trochu víc, ale už pak jen hmotu nanesete a necháte pracovat. Výhodou také je, že obsahuje další výživné látky, které pomohou se zářivostí a hladkostí pleti.

Maska se nanáší v silnější vrstvě, opravdu nešetřete, a nechá se na tváři vyschnout. Někdy návod navádí k tomu ji posléze odlámat či odrolit, mnohem komfortnější a méně zatížíte pokožku, když tvář znovu důkladně namočíte a masku spláchnete.

Zdroj: Youtube

Kam s ní

Jílovou masku použijte na celou tvář, prospěje jí to. Pokud na vás při pohledu do zrcadla září mastnější t-zóna, tedy čelo, nos a brada, nebo jsou „ozdobené" černými tečkami, naneste masku pouze na kritická místa. Maska zasychá asi 20 minut, kdyby to bylo delší, pomozte jí středně horkým vzduchem fénu. Takovou zkrášlující kúru si dopřávejte jednou týdně po dobu měsíce, podle potřeby ale klidně i déle.

Vyrobte si masku doma

Mastnější pokožka uvítá dlouhodobé jílové pečování, na které si masku můžete namíchat sami. Jíl se prodává v suchém stavu v kelímku a stačí přidat vodu v poměru 1:2. Není to nic složitého, jenom se vyhněte kovovým miskám a míchátkům. Nejlépe se hotová hmota na pokožku nanáší štětcem, z kosmetické výbavy například tvářenkovým. Pořídit si ale můžete i speciální, vhodné na to jsou ty ploché. Připravte si masky víc a naneste ji také do dekoltu, zjemní a rozjasní pokožku a zmírní vrásky. Zapracuje také na kvalitě vlasů, reguluje maštění, zklidňuje vlasovou pokožku a posiluje objem jemných vlasů.

Barevný manuál

Pro kosmetické účely se využívá především jíl/kaolin z Francie. V regálech v drogerii by vás mohlo překvapit množství kelímků s různě barevným obsahem. Tradiční je jíl zelený, který se používal pro zdraví a krásu pokožky už v historii. Má sílu čistit a regenerovat.

Pro naše jemné tvářičky se lépe hodí bílý, u kterého se cení zkrášlující efekt, ale současně i to, že nehrozí alergická reakce, kterou mohou ostatní jíly vyvolat.

Pokožka suchá a citlivá unese také růžový jíl. Červený jíl se chlubí vulkanickým původem, dopraví pokožce unavené zimou aktivní minerály a omladí ji.

Ve zkrášlování se cení také jíl marocký – Rhassoul. Je to pořádný silák, který má antioxidační účinek, likvidující stopy škodlivin, které urychlují stárnutí pleti. Díky posile regenerace a prokrvení platí také na celulitidu.

Tipy navíc

  1. Jílové masky moc nevoní, vylepšete to přidáním květinové vody, nebo pár kapkami pečujícího oleje.
  2. Při smývání masky pomůže vlhká žínka, ale i v tomto případně tvář předtím důkladně namočte.
  3. Přidáním lžíce jílu do koupele vytvoříte očistnou lázeň pro celé tělo..

Zdroj: vlasta.cz, facialclaymasks.com/kaolin-clay-mask-recipes, skinkraft.com/blogs/articles/kaolin-clay-for-skin