Velmi snadný, ale účinný trik, jak okamžitě zvednout kondici namáhané pokožce rukou, je dvojité použití tělového mléka. Než ho začněte nanášet na tělo, ošetřete s ním ruce. Udělejte do dlaně loužičku velikosti pětikoruny a ruce promasírujte jako při mytí. Zopakujte ještě jednou, když už budete mít hotové hýčkání celého těla.

Zdroj: Youtube

Nákup jinak

Projděte si doma zásobu krémů na ruce. Ty prošlé okamžitě vyhoďte, ruce nejsou smetiště, pečování o ně vám má přinášet radost. Při nákupu nového neberte první a nejlevnější, ale nechte se přitáhnout zajímavým designem obalu. Nebo si udělejte cílený výlet do některého kosmetického butiku, například s přírodní kosmetikou. Nechte si poradit a zkoušejte. Někde vám dají zadarmo i vzoreček.

Krémování jinak

Jestli se vám zdají domácí zásoby dostačující, o. k. Jenom změňte přístup. Položte si tubu na noční stolek. Ale krémování nechte na ráno. Hned po probuzení, klidně ještě se zavřenýma očima, nahmatejte krém a použijte ho. Hydratační se rychle vstřebá, než půjdete do sprchy, ale i výživnější odvede kus práce a teplá voda odplaví jen část.

Načasování

Když si našetříte na profesionální manikúru, zřejmě se v salonu dozvíte, že máte ruce dehydratované. Není to jenom lenost v krémování, také se projevují geny a roční období. Voda se z pokožky vytrácí především během dne. Jestli vám pečování ráno nesedne nebo nestíháte, dožeňte to večer. Krém přemístěte do koupelny. Nebojte se, není tak háklivý jako krém na obličej, střídání teplot mu neškodí. Po příchodu domů a umytí rukou je nakrémujte. Už za týden uvidíte změnu.

Specialisté

Pokud máte sklon k tvorbě pigmentových skvrn, kterým se na hřbetech rukou opravdu daří, pokračujte i nadále v ochraně před sluníčkem. Spotřebujte opalovací krémy, které vám zbyly z dovolené. Nebo investujte do pečujícího krému na ruce s UV faktorem, který navíc hlídá jejich mladý vzhled.

Zlozvyky

Vrátí se nám pracovní stres a s ním i trápení nehtové kůžičky. Mnutí a otrhávání často děláme bezděčně. Jako prevence působí, když bude kůžička vyživená, potom lépe odolá mechanickým útokům. K pravidelnému krémování rukou přidejte intenzivní péči olejíčků. Nejlépe se vstřebají, když si umyjete ruce, necháte je vlhké a olej vmasírujete.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články