Vybírejte podle pohody pokožky. Jestli se v průběhu dne ozve pocitem svědění, pálení a večer se vám vůbec nechce do očisty, protože po ní bude tvář červená a napnutá, chce to ubrat. Méně dráždivých složek je v péči pro citlivou pleť nutnost.

Zdroj: Youtube

Pohlazení

Chladné počasí zatěžuje především sušší a zralou pleť. Její sníženou přirozenou ochranu posílí krémy s olejem. Vylepší stav už po prvním použití. Bojíte se, že vám sklouzne make-up? Dopřejte krému aspoň čtvrt hodinky na vstřebání. Nebo rozložte na tvář papírový kapesník a přimáčkněte ho, aby odsál nadbytek krému.

Výhoda

Co je na podzimu a zimě dobrého? Méně sluníčka vám dává šanci zabojovat proti stárnutí. Klidně nasaďte intenzivní složky, které si s paprsky moc nerozumějí. Ale neberte pošmourné dny jako signál přestat úplně s ochranou SPF. Především pokud máte sklony k tvorbě pigmentových skvrn.

Vždy připravena

Vítr pohrávající si se spadaným listím a první sněhové vločky vypadají za oknem romanticky. Ale pokud máte rády podzimní procházky, vezměte do party krém, který větru zabrání, aby pokožku okradl o hydrataci. Pocit jistoty a luxusu vytvoří výtažek z kašmíru. Nenechte se zaskočit ani tím, že se občas objeví pupínky. Zabojujte s nimi přes noc.

Chytře

Univerzální potěšení pro každou tvář je i teď kvalitní hydratace. Už jste si všimly vánočních nabídek? Neváhejte využít šanci ušetřit. Třeba za dobrou cenu pořídit denní krém s SPF 15 a noční péči s kyselinou hyaluronovou, glycin saponinem a enoxolonem. Kombinace těchto látek viditelně vyhlazuje jemné linky a vrásky a omlazuje vzhled pleti. Ke krémům parádní kosmetická taštička.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články