Mistři kadeřníci doposud dělali objem kadeří, tzv. foukanou, pomocí fénu a kulatého kartáče. Ti zručnější s touto výbavou dokážou dokonce vyfoukat vlasy do vln. Pro perfektní účes už teď ale nemusíte do salonu. Tuhle vychytávku můžete používat doma, a to na krátké i dlouhé vlasy. Horkovzdušný kartáč dokáže vaši hřívu extra rychle vysušit, ať je sebedelší. Jen musíte vědět, jak ho používat. Poradíme, jak na to.

Kulmofén nebo horkovzdušný kartáč

Jedná se o dva názvy označující v podstatě totéž. Přesnější název je horkovzdušný kartáč, protože vzhledově vypadá tahle pomůcka právě jako profesionální kadeřnický kulatý kartáč s napájením přes kabel. Kulatý kartáč vám zajistí objem účesu. Zároveň při obtočení pramene vlasů kolem jeho těla vytvoří pěkné vlny. Integrovaný fén vám bleskurychle vysuší vlasy a teplem je tvaruje.

Zdroj: Youtube

Klasický nebo rotační

Původní, jednoduchá varianta je statický kulatý kartáč s vysoušečem vlasů. Musíte být trochu zručnější, abyste si vlasy vyfoukala a upravila sama do požadovaného tvaru. Není se ale čeho obávat, chce to jen trochu cviku. Oproti tomu rotační kulmofén udělá většinu práce za vás. Stačí se naučit pár jednoduchých kroků a budete mít vlasy jako ze žurnálu.

Jak ho používat

Umyté vlasy osušte ručníkem a aplikujte na ně tepelnou ochranu. Řeč je o speciálním spreji, který chrání vlasy před horkem a vysušením. Rozdělte vlasy na čtyři menší části. Pomocí gumičky nebo sponek si udělejte na hlavě dvě oddělené sekce vpředu a dvě vzadu. Pracujte vždy v jedné sekci. Začněte zespoda. Umístěte zapnutý kulmofén pod pramen vlasů, ke kořínkům, a vytáčejte jemně od hlavy směrem nahoru. Pro větší objem otočte vlasy kolem těla kartáče a několik sekund přidržte.

A co velikost

Na trhu je k dispozici několik velikostí. Záleží na délce vašich vlasů. Čím kratší vlasy, tím potřebujete menší hlavici kulatého kartáče. Naopak čím máte vlasy delší, tím potřebujete větší hlavici. To je rada pro výběr ohledně získání objemu a vysoušení, protože pokud chcete vlasy i natáčet do vln, bude se vám hodit více velikostí. Existuje i celý set s různě velkými nástavci. Takový komplet s výměnnými hlavicemi je nejpraktičtější.

Který je nejlepší

Není kulmofén jako kulmofén. Vybírat byste měla podle zkušeností jiných zákazníků. Určitě je důležité zmínit, že by ideální přístroj měl mít regulaci teploty, nastavení foukání a ionizátor. Popřípadě jinou šetrnou technologii. Podle recenzí a testů můžete na internetu vyhledat horkovzdušný kartáč přesně pro své potřeby.

Zdroj: vlasta.cz equiplo.cz

Související články