Všimly jste si někdy v nehtovém studiu, že manikérky nepoužívají nůžky, ale zkracují délku pilníkem? I když se to nezdá, je to mnohem šetrnější způsob. Při stříhání se totiž může nehet rozštěpit a potom už se snadno zlomí při nepatrném nárazu či ohnutí.

Jestli se vám nehty lámou, pilník si nekupujte v drogerii, ale v salonu, kde mají kvalitní nástroje a vyberou vám drsnost na míru.

Obvykle se používá pilník soft či medium. Dále už to znáte – pilník přiložte k hraně nehtu kolmo, netlačte na něj a pilujte jen jedním směrem.

Zdroj: Youtube

Tvar nehtu

Pokud můžete oči nechat na dlouhých špičatých nehtech, věřte tomu, že jsou většinou umělé. Když nehet na stranách hodně zúžíte, zvětšíte zranitelnou plochu, kudy mohou dovnitř pronikat škodlivé látky, například vysušující mýdlové nebo saponátové složky.

Větší plocha nehtu také hůř vyrovnává mechanické útoky zvenčí, snadněji se poškodí. Takže nezlomitelné nehty vypadají takto: kopírují tvar špičky prstu a nepřerůstají ji o víc než 3–5 mm.

Vitaminy pro krásné nehty

Můj kamarád Nikki nedá dopustit na výživové doplňky a je pravda, že zrovna blahodárné látky pro pevnost nehtů se z klasické stravy získávají dost těžko.

Patří k nim například aminokyseliny, které podporují tvorbu kolagenu, základu pevných a krásných nehtů, ale také vlasů.

Všeobecně uvidíte zlepšení po dvou měsících, podle toho, jak rychle vám nehty rostou. Připojte k doplňkům také vylepšení pitného režimu.

Rukavice krémové i opravdové

Pravidelným krémováním přispějete k ochraně a výživě nehtů a nehtové kůžičky. Kamarádka kadeřnice, která má nehty opravdu zničené chemií ze salonu, však používá i bavlněné rukavice.

Nanese si na nehty a okolí silnou vrstvu krému, ideálně s obsahem přírodních olejů. Potom alespoň na hodinu vklouzne do bavlněných rukavic. Teplo přispívá ke vstřebávání a silnějšímu působení blahodárných složek. Najděte si čas na hýčkání nehtů alespoň jednou týdně.

3 rady navíc

  1. Možná vás překvapí, že před lámáním chrání vrstva laku. Ideální je mít nehty nalakované nonstop.
  2. Občas rukám i nehtům dopřejte peeling. Naneste ho na suché ruce, promasírujte, opláchněte vlažnou vodou.
  3. Okusování by mohlo zabránit, když si nalakujete nehty krásným odstínem, který vám bude líto zničit.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, healthline.com, medicalnewstoday.com