K tomu, abyste dopřáli pokožce tu nejlepší péči, nepotřebujete nutně drahé kosmetické procedury. Existují i jednoduché metody, které můžete praktikovat dokonce z pohodlí domova a téměř zadarmo. Už jste slyšeli o nové kosmetické proceduře skin icing? To v překladu znamená ledování pokožky. A bát se nemusíte, nebudete si muset strkat hlavu do mrazáku. Historie ledování pokožky sahá až do starověké Číny, Egypta a Řecka, kde byl led používán pro léčebné a kosmetické účely.

Zdroj: Youtube

Nejprve je nutné odlíčení, pak ledování

Ještě než s ledováním začnete, je důležité, aby byla pokožka naprosto čistá. Večer se důkladně odličte, ale nepoužívejte séra ani krémy, na které jste zvyklí. A co dál? Připravte si dvě kostky ledu. Záleží i na jejich velikosti. Pokud jste odvážná, můžete je držet v rukách.

Odborníci však doporučují kostky ledu zabalit do bavlněné látky, například do ponožek, nebo do gázy. Pokud ani jedno nemáte, postačí tenká a čistá kuchyňská utěrka. Takto zabalenou kostkou ledu si postupně hlaďte obličej po dobu několika minut, doporučená délka je 5 minut. Důkladně masírujte pokožku, nevynechávejte žádné místo. Pokud chcete, můžete ledování kombinovat s masáží obličeje.

Led na akné, opuchlé oči i vrásky

Pravidelné aplikování ledu na pokožku může přispět k odstranění nadměrného kožního mazu, který je častým viníkem akné. Ledová terapie dokáže díky svým protizánětlivým vlastnostem bojovat nejen proti akné a jiným nedokonalostem pleti, ale podporuje též regeneraci pokožky. Efektivně zmenšuje póry, což vede ke zdravějšímu a svěžejšímu vzhledu pleti.

Pro ty, kteří se potýkají s otoky kolem očí nebo opuchlým obličejem, je led doslova zázrak. A používat ho můžete nejen na obličej, ale také na krk a dekolt, což zlepší prokrvení. Ledování má také zklidňující účinky na pokožku a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Díky tomu bude vaše pleť zářivější. Zázračným účinkům ledu propadly i světové celebrity – dopustit na ně nedá například Jennifer Lopez nebo Jennifer Aniston.

Zdroj: vlasta.cz, byrdie.com, elle, healthline

Související články