Nenechte se přesvědčit, že zkrášlování je povrchní. Všechno, co nám dělá radost a zvedne sebevědomí, abychom se cítily lépe, má svou cenu. Nemusíte se do silného líčení nutit ani bezhlavě sledovat trendy. Klidně si je jenom prohlížejte a vyberte si z nich jednu věc, která vám sedne.

Zdroj: Youtube

1/ Nahá tvář, zase

Pokožka, která vypadá přirozeně krásně, se ještě neokoukala. Dá se vytvořit několika způsoby. Přidejte ke každodenní kosmetické rutině podkladovou bázi. Uhladí povrch pokožky a následně nanesená barevná vrstva lépe přilne. Spotřebujete méně make-upu či pudru a výsledek si ponechá lehkost a svěžest.
K nude stylu vás dovede i make-up, který už máte, ale jinak používaný. Na hřbetu ruky promíchejte kapku make-upu s oříškem pleťového krému. Na tvář nanášejte poťukáváním houbičkovým blenderem. Nezapomeňte ho před akcí namočit a vyždímat.
Efekt nenalíčené pleti podporuje, když je líčení mírně transparetní nebo pokožka místy vykuje. Lehké barevné tónování vytvoří BB krém. Nebo zkuste jen zamaskovat problematická místa, jako kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny, zamaskovat projasňujícím růžovým korektorem.

Související články

2/ Koketování

Největší hit očekávaného jara. Správná koketa má kouzlo nevinnosti a příslib flirtu. Takhle funguje například něžně růžová barva na rtech, ovšem ve formě sexy zrcadlového lesku. K ideálnímu efektu použijte na nanášení lesku štěteček. Kombinujte s růžovou tvářenkou. Širokým štětcem se pudrová tvářenka nanáší na jablíčka tváří, aby barva připomínala červenání nesmělé dívky. Rafinovanější styl vznikne použitím broskvové krémové tvářenky, nanesené na lícní kosti. Zručnější ženy přikreslí kočičí linky. Silnější a na konci vytvořené nahoru. Když už budou namalované, ještě jednou jejich tvar orámujte, aby se nedaly přehlédnout a získaly ostřejší konturu.

3/ Metalika

Na jarním sluníčku se metalické oční stíny skvěle vyjímají. Prim hraje bronz, bohatě nanesený do tvaru špičaté závorky kolem vnějšího koutku oka. Jestli nevěříte pudrovým stínům, pořiďte si krémové v jumbo tužce, ale nezapomeňte je prstem rozetřít do ztracena. Futurismus zastupují stíny v barvě oceli nebo růžového zlata. K metalickým barvám vždy přidejte řasenku, jinak bude vytvořený styl působit nedotaženě.

4/ Rozfouknutý kouř

Smoke neboli kouřové líčení byste čekali spíše v zimních trendech, ale občas vizážisté překvapí. V novém tvaru se tvoří černou tužkou, kterou nakreslíte silnou linku, rámující celé oko. Potom ledabyle barvu rozetřete, takže budete vypadat, že jste v líčení spaly, nebo si ho omylem prstem rozmazaly, protože vás pálilo oko. Původcem trendu je zřejmě populární Netflix seriál Wednesday.

5/ V hlavní roli rty

Těm zrovna zimní nude styl moc neslušel, následovatelky trendu působily jako po drsném souboji s covidem. Jaro bude veselejší. Hutné sametové rtěnky vrátí smyslnou část obličeje znovu na výsluní. Kraluje opět červená, ve variantě, která sluší barvě vaší pleti. Nebo klidně zkuste sytě švestkovou, jestli máte odvahu. Nejmodernější look napodobíte, když nakonec rty orámujete tužkou, která bude o trošku tmavší než rtěnka.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.com, https://www.hellomagazine.com/hfm/20221017154410/2023-fashion-trends-to-have-on-your-radar/, https://www.thezoereport.com/beauty/spring-2023-makeup-trends