Největší problémy způsobuje zpocená tvář. Make-up na ní neudržíte. Přesto se dá krotit lesk i barevné nedokonalosti. Vyberte si způsob podle typu pleti a potřeby síly pokrytí.

Základna

Rozhodně nezkoušejte ráno vynechat pleťový krém, protože se pod ním pokožka víc potí. Může to tak být, ale potřebuje alespoň ranní závlahu, aby byla celý den v klidu. Hydratační krém zvolte lehčí gelový pro normální a smíšenou pleť, klasický pro citlivou a zralou pokožku. Měl by mít také ochranný filtr, ideálně SPF 30. Ochranu a barvu kombinují tónující opalovací krémy. Pokud pokožka potřebuje jen mírně zdokonalit a zabránit lesku, přepudrujte ji fixačním bezbarvým pudrem. Udrží ji matnou a mírně reguluje i vlhkost na povrchu.

Zdroj: Youtube

Sázka na minerály

Větší krycí zásah vytvoří minerální make-upy. Jedná se o sypké pudry s pigmentací. Vyrábějí se v různých variantách. Lehké maskování vytvoříte s rozjasňujícím make-upem. Zmizíkem vrásek, pigmentových skvrn, žilek a třeba i jizev po akné je minerální krycí make-up. Velmi komfortně se používá i v horkém ránu. Nasypete trochu do víčka a hustým štětcem v něm zakroužíte, aby se stejnoměrně pokryl. Nadbytek odklepnete zpátky do víčka ťuknutím o jeho hranu. Pudr se nanáší malými kroužky na tvář od středu ven. Použijete první náběr a zkontrolujete, jak spolehlivě nedokonalosti zmizely. Jestli je třeba, přidáte ještě druhou a třetí vrstvu. Také je možné pořídit si ještě menší plochý štěteček a použít pudr jako korektor na jednotlivá kritická místa. Pudr se s pletí krásně spojí a drží horku navzdory.

Náhradník make-upu

V létě má většina žen alespoň lehké opálení. Místo kompletního pokrytí tváře make-upem, který by ji v horku dusil a mohl by s potem stékat, se zaměřte jen na jednotlivé problémy. Pořiďte si voděodolný korektor, měl by se co nejvíc blížit aktuální barvě pleti, tedy být tmavší, než obvykle používáte. Snést se dá i o stupeň světlejší, záleží také na podtónu korektoru. Korigování rozhodně nezkoušejte v koupelně, ven by vyšel dalmatin. Postavte si zrcadlo k oknu. Tvář ošetřete denním krémem. Trochu korektoru si naneste na hřbet ruky a nanášejte ho na tvář špičkou prstu poťukáváním. Začnete od středu skvrny a rozneste barvu i okolo. Když se zapotíte, maskování drží. A když ne, otřete tvář kapesníkem a použijte korektor v průběhu dne znovu.

Barvy a konzistence

Povolejte do služby pudrové oční stíny, buď sypké, nebo tuhé. Přilnou k pokožce a v potu se neslijí do ohybu víčka, což by provedly krémové. Jestli máte špatnou zkušenost se všemi druhy očních stínů, použijte trošku speciální báze na oční víčka. Mimochodem, protože uhlazuje povrch pleti, vypadá hezky i sama o sobě díky tomu, že odráží světlo a leskne se. Oči ožijí. Když na ni nanesete oční stíny, funguje jako magnet. Nehrozí, že by vám pot spláchnul barvu do očí. Je to divné, ale tvářenka lépe drží krémová.

Řasenka WP

Kouzelné zaříkadlo zní waterproof. Není divu, že s voděodolnou variantou oblíbených řasenek přijde na léto většina kosmetických značek. Ta, kterou vám doporučí kamarádka, vám sedět nemusí. Složení totiž odolá vodě, ale v potu může být i mastná složka, a to už je horší úkol. Když se vám rozpouští barva na dolních řasách, malujte jen horní dvěma vrstvami řasenky. Když se vám otiskují horní řasy na plochu pod obočí, použijte na víčko bázi nebo oční stíny. Čím řasenku nahradit? Ostrou černou či hnědou konturovací tužkou, kterou namalujete linku co nejblíž kořínkům řas. Rozetřete štětečkem nebo papírovou tyčinkou do ztracena. Řasy se opticky zahustí.

Síť ve spreji

Fixační spreje mají v oblibě především profesionální vizážisté. Ale teď v létě stojí za vyzkoušení. Je veliká šance, že udrží make-up, který obvykle používáte, na místě i v horku. Nanáší se na tvář jako poslední krok make-upu. Vytvoří neviditelný poprašek. Proč není oblíbenější? Každá značka má jinou recepturu a některé vyvolávají pocit masky. Ve vedru nic moc.

3 tipy navíc

  1. Bledulky, které se neopálí, mohou bronz v horkých dnech kamuflovat pudrovým bronzerem. Bez třpytek a s více odstíny v jedné krabičce, ten vytvoří přirozený efekt.
  2. Rtěnka vydrží hodně. Pojistit její odolnost umí konturovací tužka. Nejprve obkreslete pusu těsně pod hranicí rtů. Potom celou plochu rtů vyšrafujte. Naneste rtěnku.
  3. Když si vyberete růžovou či korálovou rtěnku, dá se použít i jako voděodolná tvářenka.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com