Mazaně

Na pokožku se nezlobte, dává vám ztrátou zářivosti signál, že jí něco chybí.

Zdroj: Youtube

Kupte masku a najděte jednou týdně čas na její použití. Velmi atraktivní jsou pytlíčky pro jednorázové použití. Budí na první pohled dojem, že maska nezabere moc času a energie.

Ať už se jedná o krémovou dávku, nebo ubrousek napuštěný intenzivním sérem, opravdu s nimi zvládne pracovat i začátečnice. Krémové masky se obvykle nesmývají, stačí zbytek vmasírovat do pokožky prsty nebo odsát papírovým kapesníčkem. Jedinou nástrahu látkových masek skrývá umístění na obličej. Zkuste ji nerozložit hned celou najednou, když vlaje celá v rukách, hůře se trefuje, především s otvory na oči a rty. Rozevřete masku jen na šířku. Přiložte horní část na čelo a pak ji rozkládejte směrem dolů, jako když se rozbaluje koberec. Díky tomu, že na ploše čela už drží, lépe se s ní manipuluje. Klidně ji na tváři zapomeňte, přetáhnutím doby působení ničemu neublížíte. Ale chytřejší způsob, jak z péče získat maximum, je překlopit ji ještě na krk a dekolt. Jestli příliš vyschla, navlhčete ji.

Související články

U pokožky suché, citlivé a zralé investujte do klasického balení masky. Peněz nelitujte, když se rozpočítá obsah na počet použití, obvykle vyjde levněji než jednorázovky, a také šetříte přírodu. Nepodceňujte týdenní používání, to je cyklus, kdy dodané látky účinkují.

K obvyklému pečování zkuste přidat jeden krok každý den. Vyberte si sérum nebo booster, které se používají po čištění pleti, jako podklad krému. Dodají pleti rozjasňující látky, a ještě znásobí efekt následně použité kosmetiky. Velmi účinný startér jasu je vitamin C, vhodný pro aktuální období pro většinu typů pleti.
Rozjasňující krémy pracují s vyhlazením povrchu pokožky. Když je jako zrcadlo, odráží světlo a působí zářivě a mladě. Hladký povrch vytvoří například přídavek rostlinných olejů.

Doladění

Okamžitou změnu k lepšímu vykouzlíte s chytrými pomocníky.

Ztráta jasu se velmi často projevuje okolo očí. Tmavé kruhy se krémováním zahlazují složitě. V zimě křehkou pokožku potěšíte, když jí dopřejete krém ráno i večer, nevzdávejte se ani očních sér. Nechte krém vstřebat 15 minut, potom sáhněte po speciálním očním korektoru. Ideální dávkování umí pěnové houbičkové aplikátory. Místo roztírání na kruhy ťukejte, potom barvu vpracujte do pokožky ještě poťukáváním špičkou prstu. Roztírání dělá pruhy a zvýrazňuje vrásky. Dejte jednu vrstvu, potom ještě tmavší místa doťukněte.


Oční korektor mnohdy nahradí celoplošný make-up, protože tvář ztrácí jas lokálně, například v místě, kde jsou prohlubně a vrásky. Světlo do nich padá jako do propasti a vypadají tmavě. Zapracujte na okolí nosních dírek a koutků rtů. Pro tyto partie se hodí nejen korektor, ale také rozjasňovač v peru se štětečkem. V zimě vypadá přirozeně mírně narůžovělý. Barva korektoru i rozjasňovače nejlépe splyne s podkladem, když je o trošku světlejší než pokožka. Pokud chcete vypadat svěže až do večera, kolem odpolední svačiny korekci zopakujte.

Pokud chcete vypadat svěže až do večera, kolem odpolední svačiny korekci zopakujte.

Druhým způsobem, jak oživit tvář, je použití tekutého rozjasňovače. Ten se používá na místa, která z obličeje vystupují, jsou přirozeně hladší a v létě se od nich odrážejí sluneční paprsky. To se teď dá napodobit na tváři ošetřené krémem nebo na make-up. Rozjasňovač rozetřete doztracena na lícní kosti. Vybírejte perleťové či růžové. Hezky vypadá i stopa na špičce nosu a brady. Jestli vám to připadá moc komplikované, zachrání vás perleťový lesk na rty nebo rozjasňující tónovaný balzám. Dá se natřít i naslepo a obličeji zaručeně přidá nádech svěžesti. Přirozeně působí, když si naberete jen trochu na prst a poťukáte střed horního a dolního rtu, takzvané srdíčko.

ZDROJ: časopis Vlasta