1. Čistěte

Podstatné pro horký den je, jak ho odstartujete. Možná vás překvapí, že ráno pokožka ocení kvalitní vyčištění. Nestačí jen opláchnout ledovou vodou. Použijte čisticí gel či pěnu na mastnou pleť, zatočí s mastnotou, nečistotami a toxiny, které se v noci vylučují při regeneraci.

Přidejte dotek pleťové vody / tonika, který pokožku dočistí a osvěží. Pokud použijete specialistu na mastnou pleť, dokončíte proces rovnováhy. Ale v letním horku funguje i hydratace.

Zdroj: Youtube

2. Hydratujte

Mastná pleť se nevysušuje – to je jeden z kosmetických mýtů. V horku přijde o vodní zásoby snadno, což se často projeví tím, že se ještě více promastí. Násilně ji odmašťovat vyřeší stav jen na chvíli.

Než se pustíte do krémování, dopřejte pokožce pleťové sérum s hydratačním účinkem. Doplní i ohlídá hydrataci v hlubších vrstvách. Navíc tímto pečujícím krokem zvednete účinnost všech následně nanesených kosmetických produktů.

3. Vsaďte na SPF

Krém pro mastnou pokožku stabilizuje její stav, ale teď v létě je třeba také tvář chránit. Než přidávat další vrstvu péče, která by tvořila pocit pokličky a zhoršovala pocení i maštění pleti, raději používejte speciální opalovací krém na obličej, který má matující efekt.

Mívá gelové složení, které nezatěžuje, a přídavek složek, které hlídají nadměrnou tvorbu mazu. Nezapomínejte chránit také krk a dekolt, na tyto partie používejte klasický opalovací pleťový krém.

4. Zkuste trik s make-upem

Jestli vám v horkých dnech z mastné pleti sjíždí, mohlo by ho přibrzdit, když použijete podkladovou bázi na mastnou pokožku. Pokud potřebuje tvář jen sem tam vyladit, místo celoplošného krytí použijte jen korektor na kritická místa.

Je hustší a odolnější. Barevné zdokonalení zvládnou také BB a CC krémy, ty první jsou lehčí a ty druhé platí třeba i na výrazné pigmentové skvrny nebo na ukrytí tmavých kruhů pod očima.

5. Matující papírky

Když se vám nechce měnit kosmetické návyky, nakupte si do zásoby matující papírky. Zkrotit maz tím, že si na tvář přiložíte papírový ubrousek, sice funguje, ale jen na chvíli. Malé papírky do sebe nasají tuk a současně místo zmatní, což obvykle vydrží pár hodin.

Když si je promnete mezi prsty, ucítíte, že nejsou jen obyčejné, ale mají v sobě i pudr. Jen takové množství, aby nezvýraznilo vrásky nebo se nedrolilo, což by se mohlo stát při pokusu krotit mastnotu klasickým pudrem.

3 kosmetické rady navíc

  1. V hygieně se vyhýbejte horké i ledové vodě, obě podporují nadměrné maštění pleti.
  2. Pokud potřebujete omlazující krém, který má hutnější složení, vyberte si noční variantu.
  3. Na mastnou pokožku co nejméně sahejte, bakterie z rukou zhoršují její kondici.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, Healthline