Nepřemýšlejte, odkud problém pochází, a rovnou skočte na řešení. Na noční stolek si připravte výživný krém a k němu kelímek vazelíny nebo regenerační mast. Budete totiž provádět slugging. Už před rokem zbořil sociální sítě a jeho jádrem je zesílit hydrataci. Osvědčil se při pečování o tvář, kdy se na vrstvu krému přidává druhá, téměř neprodyšná poklička hutnější péče, chránící hydratační složky před vypařováním. Snadno se vstřebávají do kůže, ale velká část jich zmizí bez účinku. Funguje to, ale na tváři to nemusí být každému příjemné. Na nehtech a kůžičce okolo to snesete. Prostě si před spaním nehty nakrémujete a přidáte druhou vrstvu masti. Vypadá to trošku slizce, proto anglický termín, slug (slag) je totiž slimák. Už za týden uvidíte rozdíl, ale ideální slimáčí kúra je čtyři týdny, pak už podle potřeby třeba jednou za týden. Lak není překážkou, ale aspoň párkrát dopřejte dotek kůžičce i nehtům, budou se méně lámat.

Zdroj: Youtube

Ochrana

Donedávna se při mytí nádobí a domácím poklízení doporučovaly rukavice především proto, aby pokožku nevysušovaly agresivní saponáty. Jenže paseku nadělá i voda. Povrch nehtu ji nasákne jako houba, což namáhá nehtové buňky. Právě jste možná odhalili důvod, proč se nehty rozdvojují či praskají. Takže až se budete chystat na mytí oken, zásadně v rukavicích.

Související články

Čtěte složení

Používat šetrnější odlakovač bez acetonu, to znáte. Druhým, méně známým škůdcem je formaldehyd. Přidává se do zpevňovačů nehtů nebo do některých laků. Sice opravdu nehet vyztuží, ale při dlouhodobějším používání přivodí křehkost, praskání a rýhy. Chemie škodí i nehtové kůžičce, hrozí alergie, zčervenání a zánět. Není to pěkné a na delší nehty zapomeňte, protože k růstu potřebují, aby bylo nehtové lůžko v pohodě a ochráněné, což poškozená kůžička nezvládne. Bezpečnou posilu nabízí lak s křemíkem.

Ubrat i přidat

Parfemované složky v krémech často dráždí kůžičku a povrch nehtu vysušují. Vede to k lámání nehtů. Bio slunečnicový olej je klasika, navíc je nabitý fosfolipidy, které posilují pružnost. Jednou začas také oloupněte slupku odumřelých buněk na povrchu nehtu. Uvolníte cestu pečujícím složkám. Klidně použijte pleťovou vodu s kyselinou glykolovou, která současně vylepšuje hydrataci nehtů a vyběluje je.

ZDROJ: časopis Vlasta