Během spánku se také lépe bojuje proti nedokonalostem pleti i proti stárnutí. Od pupínků, přes nadměrné maštění, až po vysušování nebo krocení pigmentových skvrn. Samozřejmě, také se stopám času dá předcházet. Prevence se počítá!

Nový přístup

Velmi moderní je nyní styl mindfull. Prostě zapojíte do pečování všechny smysly naplno. Hodí se, pokud už oblíbený noční krém máte a nechcete se ho vzdávat. Nový styl nanášení posílí jeho účinek. Pořiďte si květinovou vodu ve spreji. Nabízejí ji přírodní značky kosmetiky v různých cenových relacích. Vyberte si podle toho, co vám voní. Podvědomí vás navede k rostlině, kterou pokožka uvítá. Po vyčištění pleti bohatě použijte sprej. Přitom zhluboka dýchejte a užívejte si vůni. Bez čekání naneste krém. Rozetřete ho v dlaních, tím se prohřeje. Hlazením ho vtírejte do pleti od středu obličeje ven. Vnímejte dotek dlaní a vybavte si hezké chvíle, které přinesl den.

Zdroj: Youtube

Bez výmluv

Spousta žen si stěžuje, že je noční krém dusí. Pocit masky vznikne, když používáte nadměrné množství krému. Některá balení mají pumpičku, která krém ideálně dávkuje. Ale dá se to naučit. Zmenšete dosud používané množství na polovinu. Nedivte se, spousta žen opravdu svou tvář topí v dvojnásobku dostatečné dávky! Pokud po nakrémování zůstanou tváře suché, přidejte jim ještě trochu. Nezapomínejte také na krk a dekolt, na které krém nanášejte proti zemské gravitaci, tedy zdola nahoru.

Rychlý účinek

Základem omlazování je hydratace. Vyhladí povrch a utopí drobné vrásky, ale také podpoří celkovou regeneraci. Už první probuzení vás potěší zářivějším vzhledem tváře. Pravidelnost používání přispěje k lepší pevnosti a pružnosti pleti. Hydratační noční krém funguje jako předskokan, díky kterému si zvyknete na pravidelný rituál i pocit ošetřené pokožky. Později už snesete i hutnější konzistenci, pokud bude třeba. Hydratace funguje i jako prevence stárnutí. Když si představíte čerstvě rozkrojené jablko a vedle něj křížalu, je jasné proč.

Specialisté

Jak si vybrat krém? Jděte po složkách, které řeší jednotlivé problémy. Stále je populární kyselina hyaluronová, která díky různým variantám hydratuje na povrchu i do hloubky pleti. Máte-li slabost pro přírodu, mezi zavlažující hity patří aloe vera, okurka. Intenzivnější péči přidá kapka přírodního oleje. V noci však pokožka unese také výrazněji působící složky, například vitamin C, který tvář rozjasňuje, i další vybělující složky. Spolehlivý omlazovač s rychlým efektem je koenzym Q10, navíc ho přijme každý typ pleti. Pro noční krocení mastné pleti hledejte péči se zinkem a kyselinami, ovocnými, mléčnou či salicylovou.

3 dobré rady

  1. Aby se krém nevsákl do polštáře, nanášejte ho minimálně 20 minut před spaním.
  2. Hladkosti tváře prospívá saténový polštář.
  3. Spárujte noční krém s denním, kupte si ho v rámci kosmetické řady, posílíte účinek obou.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com