Jak na to nejdokonalejší obočí: Nebojte se zastřihovat a pořiďte si tu správnou barvu

Lucie Fendrychová | 19. 4. 2023
Mýdlo na obočí, Essence, 90 Kč
Set na obočí, Ebelin. 99 Kč
Tužka pro citlivou pokožku, La Roche-Posay, 349 Kč

Je na vás, co si vyberete. Myslete na to, že se obočí říká rám a pracuje ve prospěch obličeje stejně jako rám obrazu. Může podpořit krásu, nebo mu uškodit.

Způsobů úpravy existuje spousta. Někomu nadělila příroda husté chloupky a krásný tvar, jinému řídké chmýří, na kterém se navíc podepisuje věk. Hledejte variantu, která bude respektovat váš styl i zručnost.

Zdroj: Youtube

Lehká úprava

Když fandíte přirozenosti, vyjděte z přírodního tvaru obočí, ale dejte mu fazonu. Ke každodenní úpravě si pořiďte speciální kartáček se spirálkou štětinek. Bývá na druhém konci tužek na obočí, nebo ho koupíte samostatně v drogeriích. Kartáčkem vyčesejte chloupky nahoru a ty, které příliš přesahují oblouk, zastřihněte. Potom sčesejte chloupky v protisměru a také je zastřihněte. Tím si snadněji udrží tvar v průběhu celého dne. Postačí je ráno pročesat. Pokud potřebují zkrotit, naneste špičkou prstu na kartáček trochu balzámu na rty.

Jak se změnilo obočí za 100 let: Tenký oblouček, stříška nebo obočí "na kluka" a laminace
Kosmetika

Jak se změnilo obočí za 100 let: Tenký oblouček, stříška nebo obočí "na kluka" a laminace

Mazaně

Základem hezkého obočí je hustota. Pomocí růstových sér, vytvořených na řasy a očí, se dá vylepšit. Obvykle už za měsíc vidíte, že oblouk působí výrazněji, navíc se obočí přirozeně leskne. Séra se prodávají v tubě s aplikátorem. Obsahují většinou rostlinné oleje a výtažky. Velikým favoritem mezi nimi je ricinový olej, specialista na regeneraci. Seženete ho i samostatně a levněji. Nanášejte ho vatovou tyčinkou, ideálně dvakrát denně.

Pudrování

Přirozené zvýraznění vykreslíte pudrem na obočí. Snadno se pracuje s paletkami, kde je více odstínů a štěteček. Nejrychleji s pudrem v tužce, která má barvu ve víčku a odtud se při zašroubování přenese na houbičkový aplikátor. Nezapomeňte vždycky štěteček i aplikátor před použitím oklepnout, aby na něm zůstalo ideální množství pudru. Při výběru barvy raději sáhněte po odstínu o trochu světlejším, než je přirozená barva obočí.

Jak se starat o pleť: V 50+ si hlídejte obočí, ve 30+ nasaďte UV filtr, ve 40+ kupte tvářenku
Kosmetika

Jak se starat o pleť: V 50+ si hlídejte obočí, ve 30+ nasaďte UV filtr, ve 40+ kupte tvářenku

Triky s tužkou

Klasická obočenka minulého století byla černá. Ale sluší jen ebenovým tmavovláskám. Naštěstí už značky vyrábějí tužky v mnoha odstínech, například i v šedé barvě pro světlovlásky a karamelové, která lichotí rusovláskám. Základní rada: tužka musí být vždy ořezaná do špičky. Malujte s ní krátké čárky po směru růstu chloupků.

Po uši v blátě: Omlazuje tvář, zbaví pupínků a pomůže s celulitidou
Kosmetika

Po uši v blátě: Omlazuje tvář, zbaví pupínků a pomůže s celulitidou

Laminace

Úprava obočí v salonu stojí od 1000 korun, trvá kolem 45 minut a patří mezi trvalé procedury. Vydrží 1 až 2 měsíce. Hitem je vytvořit si podobný efekt doma. Sady stojí od 500 Kč, dají se použít vícekrát, ale udrží obočí v pozoru asi týden. Akce začíná nanesením speciálního lepidla, na něj patří liftingový roztok. Nechá se pracovat pod fólií 5 minut. Po otření se použije fixátor, ten také potřebuje 5 minut pod fólií. V závěru se odstraní zbytky vatovým tamponem, obočí se vyčeše a zklidní sérem. Šikovné ženy zvládnou laminaci za čtvrt hodiny. Ale do ranního spěchu to moc není.

Jak se nalíčit: 5 hitů jarního líčení. Sluší všem!
Kosmetika

Jak se nalíčit: 5 hitů jarního líčení. Sluší všem!

Laminace jako

Pro fixaci obočí se používá mýdlo. Jde to i s klasickým a spirálovitým kartáčkem. Ale v drogerii seženete plochou krabičku soap brows, většinou komplet s kartáčkem a zrcátkem. Stačí kartáček navlhčit a přiložit na mýdlo. Pročesávat obočí nahoru a do strany. Zopakovat tolikrát, dokud se chloupky neoddělí a nedrží. Už se ničím nefixují. Chloupky se nezkracují, trochu nedbalý messy vzhled je žádoucí. Ale pokud rostou někde hodně mimo oblouk, vytrhněte je.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.com

6 tipů, jak používat parfém, aby voněl naplno. Stříkejte na mastnou pokožku a netřete zápěstí
Kosmetika

6 tipů, jak používat parfém, aby voněl naplno. Stříkejte na mastnou pokožku a netřete zápěstí

Tagy kosmetika krása obočí pudr