Způsobů úpravy existuje spousta. Někomu nadělila příroda husté chloupky a krásný tvar, jinému řídké chmýří, na kterém se navíc podepisuje věk. Hledejte variantu, která bude respektovat váš styl i zručnost.

Zdroj: Youtube

Lehká úprava

Když fandíte přirozenosti, vyjděte z přírodního tvaru obočí, ale dejte mu fazonu. Ke každodenní úpravě si pořiďte speciální kartáček se spirálkou štětinek. Bývá na druhém konci tužek na obočí, nebo ho koupíte samostatně v drogeriích. Kartáčkem vyčesejte chloupky nahoru a ty, které příliš přesahují oblouk, zastřihněte. Potom sčesejte chloupky v protisměru a také je zastřihněte. Tím si snadněji udrží tvar v průběhu celého dne. Postačí je ráno pročesat. Pokud potřebují zkrotit, naneste špičkou prstu na kartáček trochu balzámu na rty.

Mazaně

Základem hezkého obočí je hustota. Pomocí růstových sér, vytvořených na řasy a očí, se dá vylepšit. Obvykle už za měsíc vidíte, že oblouk působí výrazněji, navíc se obočí přirozeně leskne. Séra se prodávají v tubě s aplikátorem. Obsahují většinou rostlinné oleje a výtažky. Velikým favoritem mezi nimi je ricinový olej, specialista na regeneraci. Seženete ho i samostatně a levněji. Nanášejte ho vatovou tyčinkou, ideálně dvakrát denně.

Pudrování

Přirozené zvýraznění vykreslíte pudrem na obočí. Snadno se pracuje s paletkami, kde je více odstínů a štěteček. Nejrychleji s pudrem v tužce, která má barvu ve víčku a odtud se při zašroubování přenese na houbičkový aplikátor. Nezapomeňte vždycky štěteček i aplikátor před použitím oklepnout, aby na něm zůstalo ideální množství pudru. Při výběru barvy raději sáhněte po odstínu o trochu světlejším, než je přirozená barva obočí.

Triky s tužkou

Klasická obočenka minulého století byla černá. Ale sluší jen ebenovým tmavovláskám. Naštěstí už značky vyrábějí tužky v mnoha odstínech, například i v šedé barvě pro světlovlásky a karamelové, která lichotí rusovláskám. Základní rada: tužka musí být vždy ořezaná do špičky. Malujte s ní krátké čárky po směru růstu chloupků.

Laminace

Úprava obočí v salonu stojí od 1000 korun, trvá kolem 45 minut a patří mezi trvalé procedury. Vydrží 1 až 2 měsíce. Hitem je vytvořit si podobný efekt doma. Sady stojí od 500 Kč, dají se použít vícekrát, ale udrží obočí v pozoru asi týden. Akce začíná nanesením speciálního lepidla, na něj patří liftingový roztok. Nechá se pracovat pod fólií 5 minut. Po otření se použije fixátor, ten také potřebuje 5 minut pod fólií. V závěru se odstraní zbytky vatovým tamponem, obočí se vyčeše a zklidní sérem. Šikovné ženy zvládnou laminaci za čtvrt hodiny. Ale do ranního spěchu to moc není.

Laminace jako

Pro fixaci obočí se používá mýdlo. Jde to i s klasickým a spirálovitým kartáčkem. Ale v drogerii seženete plochou krabičku soap brows, většinou komplet s kartáčkem a zrcátkem. Stačí kartáček navlhčit a přiložit na mýdlo. Pročesávat obočí nahoru a do strany. Zopakovat tolikrát, dokud se chloupky neoddělí a nedrží. Už se ničím nefixují. Chloupky se nezkracují, trochu nedbalý messy vzhled je žádoucí. Ale pokud rostou někde hodně mimo oblouk, vytrhněte je.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.com