Určitě vás jako první napadne, zda nestačí protáhnout k očím vrstvu denního krému. Teoreticky ano, protože obsahuje spoustu blahodárných látek. Vyzkoušejte to. Pokud nebude oční okolí svědit, napínat se nebo péče nevyvolá pálení očí, máte vyhráno. Skvělý pro léto je denní krém s ochranným slunečním filtrem a zklidňujícími složkami. Při použití krému dodržte pravidlo odstupu. Pod spodními řasami nechte mezeru na šířku malíčku.

Zdroj: Youtube

Specialisté

Když se oční okolí s denním krémem nesnese nebo patříte do věkové skupiny 40+, poohlédněte se po očním profíkovi. O prázdninách se na pleti rychle objeví stopy únavy, horko a sluníčko také zvýrazňují vrásky. Předchází tomu hydratace a výživa, u zralé pokožky navíc speciální složky, které mají posilující a zpevňující efekt. Když krém nanesete ráno, bude vedle péče také chránit a přispívat k dlouhodobé pohodě očního okolí. Večerní dotek zklidňuje a posiluje přirozenou regeneraci. Ano, tušíte správně – ideální je použití 2× denně.

Jak na to

Kolik krému pokožce dopřát? Množství, které zůstane na špičce malíčku, když ho ponoříte do kelímku. U tubiček se špičatým uzávěrem udělejte housenku jako zrnko rýže. Kuličkové aplikátory, které přidají k péči ještě osvěžení a masáž, obvykle splní úkol, když přejedete pod okem 4×, vždy ve směru od nosu ven. Většina krémů se stará o partie pod očima a výrobci použití na horní víčko nedoporučují. Tím, že se pohybuje, hrozí, že se krém dostane do oka a způsobí podráždění, nebo dokonce alergii. Když nanesete péči na plochu pod obočím, snížíte riziko, ale o horní víčko se dostatečně postaráte.

Krása, která ochrání

Oční stíny prohloubí pohled, ale současně mechanicky zaštítí pokožku před útoky z okolí. Dotek hebké konzistence pohladí. I tělové barvy, které nejsou tak výrazné, vás potěší viditelnou změnou. Sjednotí barvu pokožky a tím ji omladí.

Poradna

  • Létu sluší barvy a na dovolené se odvažte a sáhněte po tyrkysové konturce. Měkká kajalová tužka vypadá pěkně jako linka, ale rozmazáním zastoupí i oční stíny. Horku doma lépe odolává dřevěná klasika.
  • Kruhy pod očima spolehlivě, ale lehce pokryjí oční korektory s houbičkou. Nanášejte poťukáváním. Vyberte barvu o odstín světlejší, než je pokožka, tím ji rozjasníte. Hodí se i růžový nádech, který omlazuje.

Malé, ale s velkým efektem

Voděodolná kajalová tužka zvýrazní oči a odolává vodě. Nezapomeňte zdokonalit oči úpravou obočí. Nedokonalosti zamaskuje korektor.

Tip na konec: ochlazení vítané pro půvab i pohodu

Kryoterapie sází na prudké ochlazení pleti, které samozřejmě v horku parádně osvěží. Ubere jí sedm stupňů. Tím také vytvoří super podmínky pro vstřebávání aktivních hydratačních látek v gelové masce. Viditelně se zmenší pytlíky pod očima, oči se rozjasní. Když si dopřejete maskování jednou týdně, platí i jako prevence tmavých kruhů.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články