Jestli patříte k nedočkavcům, kteří se koupou, jakmile dorazí na místo určení, vybavte se opalovací kosmetikou s minerálními/fyzikálními filtry. Znamená to, že si na tělo natřete ochrannou vrstvu, která odráží sluneční paprsky hned, co se dotkne pokožky. Zatímco klasické chemické SPF se musí propojit s pokožkou a aktivovat se, což obvykle trvá kolem půlhodinky. Minerální filtr by vás mohl překvapit tím, že se péče hůř roztírá, ale o to lépe drží. Doby, kdy dělala výrazné bílé stopy, už jsou pryč.

Hlavně rychle

Doporučení mazat se po každém koupání nebo po dvou hodinách pobytu na slunci není přehnané, ale plní se těžko. Vybavte se opalovacím sprejem. Aby dokonale pokryl pokožku, stříkejte ho ve dvou vrstvách. Když fouká vítr, kus péče vám ukradne. Nic nezkazíte, když ochrannou vrstvu ještě rozetřete, především pokud má péče mléčnou konzistenci. Beze stop dopadnou na pokožku neviditelné spreje. Nanášejte je na větších plochách do kříže a na rukách a nohách zdola nahoru a zpět.

S bonusem

Na obličeji nemusí být ochrana příjemná. Krém lépe sedne, když neobsahuje nadbytečnosti, například parfém a některé typy konzervantů. Hodně se to hlídá u opalovací kosmetiky pro děti. Od krémování také odrazuje hutnější složení, které vytvoří masku. Zapátrejte po gelu či fluidu, udrží paprsky pod kontrolou, ale ponechá tváři pocit svěžesti. Pokožka smíšená nebo mastná se pod krémem potí a ještě více mastí. Problémy odkloní pleťový krém, který současně zmatňuje. Matná tvář je také hezčí než mastný koblížek.

Investice

Když nevíte, jaký faktor zvolit, sáhněte po třicítce. Mezi ní a nejvyšší ochranou, která se označuje 50 nebo 50+, prý už takový rozdíl není. Kupte to nejlepší, na co budete mít. Pro citlivou pokožku nebo se sklony k tvorbě pigmentových skvrn nelitujte investovat do specialistů.

Tip na konec

Všechno, co vás motivuje k mazání, je povoleno. Třeba parfemace, kterou pochválila kamarádka, především u tělové péče neškodí a výrobci vybírají složky, které se se sluníčkem nepoperou. A málem jsem zapomněla na problém suché kůže. Bude se cítit fajn ve společnosti suchých nebo klasických olejů na opalování.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články