Minulý týden jsem si nachystala na holčičí hýčkací víkend pleťové masky. Jedna z nich byla slupovací. Úžasná, s pravým zlatem, navíc zlatá i po nanesení na tvář. Jenže ji nikdo nechtěl! Slyšela jsem tyhle argumenty: nechtěla mi uschnout a strašně to tahalo, když jsem ji zkoušela sloupnout. Pokud se vám to také stalo, pravděpodobně jste udělaly stejnou chybu. Použily jste masky moc. Gel je třeba rozetřít ve viditelné, ale tenké vrstvě. A rovnoměrně, aby všude proschla ve stejnou dobu.

Když jí to trvá, což bývá ve středu tváře, trochu jí pomozte vlažným vzduchem fénu. Po uschnutí neodtrhávat, ale rolovat nebo stahovat. Kolem obrysu čela jde maska uvolnit a pak ji snadno sloupnete. Nalepí na sebe nečistoty a suché šupinky kůže. Naše tváře se rozjasnily a omladily. Příště půjde slupovačka určitě na dračku!

Zdroj: Youtube

Sláva plátýnkům a spol.

Nestyďte se, že jste propadly rychlovkám v podobě textilních nebo gelových masek. Mají skvělý efekt a nabízejí šanci koupit více druhů a pleti vytvořit pestrý program pečování. Ale překvapivě jsem slyšela i jednu připomínku k nasazování. Pokud patříte mezi méně zručné osoby, nerozkládejte masku celou najednou. Otevřete ji až na tváři. Přiložte na čelo, oddělte další část s otvory pro oči, přihlaďte a nakonec rozbalte poslední kus na bradu a čelisti.

Načasování

Masku si spojujeme především s večerními rituály. Některé mají dokonce specializaci a jsou přizpůsobeny nočnímu regeneračnímu režimu, který vede ke krásnému probouzení. Ale když se vám podaří masku zapojit do ranní hygieny, využijete naplno její hlavní přednostokamžitě viditelný účinek. Klidně si ji dejte na tvář během snídaně nebo vytváření svačin. Ideální jsou krémové varianty, ale když se nebudete moc předklánět a mluvit, udržíte na tváři i látkovou. Čas působení hlídat nemusíte. Prodloužení udělá pokožce dobře.

Očista

Možná to necítíte ani nevidíte, ale teď vám prospěje detox, který vrátí pokožce rovnováhu. Vedle již zmíněné slupovací masky sáhněte třeba po masce, která má čisticí a antibakteriální složky. Už jedno použití má velký efekt, ale klidně akci zopakujte ještě za týden. Tvář prokoukne i díky masce s peelingovým dotekem, především pokožka smíšená a se sklony více se mastit.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články