Permanentní make-up je někdy lepší než plastická operace. Dokáže zvýraznit tvář, rozzářit oči i opticky zvětšit rty. Pokud je ovšem kvalitně provedený. Na sociálních sítích můžeme vidět krásné práce tetování obočí, rtů nebo linek. Dokonalé tváře žen z celého světa nás lákají navštívit nějakou specialistku. Mnohdy se ale díváme na upravené a vyretušované fotografie, které ale vůbec nekorespondují s realitou. Přečtěte si, jak vybrat skutečného profesionála a nenaletět.

Zdroj: Youtube

Dvakrát měř, jednou tetuj

Nezáleží na tom, zda jdete na permanentní make-up obočí, rtů nebo očí, v každém případě je potřeba měřit. Každý člověk má jinou anatomii tváře, a tak nelze používat univerzální šablony. Vždy se musí najít střed tváře, tzv. zlatý řez, definovat tvar a tetované místo předkreslit. Tvar i barvu konzultujte s odbornicí na místě. Pokud se vám cokoli nezdá, řekněte to hned, pak už není cesty zpět. Samozřejmostí procedury je anestezie. Lokální znecitlivění se dělá cca 45 minut před samotným výkonem, a to obvykle lidokainovou mastí.

Lepší než plastika

Permanentní make-up vám může pomoci oddálit plánovaný estetický zákrok, jako je třeba operace víček. Tvar obočí je zásadní pro celkový vzhled vaší tváře. Kvůli špatnému tvaru můžete působit smutně, unaveně nebo nevýrazně. Naopak precizně provedené obočí se správným obloučkem vás dokáže doslova o několik let omladit. Díky dobře zvolenému pigmentu a tvaru, který vám opticky otevře oční okolí, se celá vaše tvář rozzáří a zjemní. Se rty tomu není jinak. Perfektně vykreslené rty a jemné přirozené stínování přímo zvou k zulíbání.

Když se to nepovede

Bohužel existuje mnoho nespokojených žen, které se nedostaly do rukou profesionálů. Naletěly na působivé reklamní fotografie, akční ceny a zbyly jim jen oči pro pláč. Pamatujte, že za kvalitně odvedenou práci si musí člověk zaplatit. Aplikace PMU (permanentního make-upu) není levná záležitost. Tatérka musí mít prokazatelně akreditovanou certifikaci, praxi a musí působit v hezkém, čistém, hygienou schváleném salonu. Všechny pomůcky jsou jednorázové a sterilní. Sezení trvá několik hodin. Musí se vás zeptat na váš zdravotní stav, kvůli kontraindikacím. Samozřejmě je nutné vás seznámit s průběhem hojení a následnou péčí.

Rady pro vás:

  • Vždy si najděte reference na vybraný salon a konkrétní stylistku.
  • Zeptejte se na všechno a otevřeně mluvte o svém zdravotním stavu. Informujte stylistku jaké léky užíváte.
  • Pokud jste těhotná nebo nemocná, odložte proceduru na jindy.
  • Mluvte na rovinu. Přesně popište svoje představy ohledně tvaru a barvy.
  • Nechte si ukázat reálné fotografie prací před aplikací a po ní.
  • Poraďte se o nejlepší následné péči a produktech, které používat.
  • Vždy se hned domluvte na termínu korekce. Protože PMU se dělá na více sezení.

Zdroj: vlasta.cz autorka je expertkou na PMU

Autor: Magdalena Weingärtner

Související články