Latte make-up

Všichni ho chtějí, i když se tak úplně neví, jak má přesně kávové líčení očí vypadat. Přesunuje se do podzimu z léta a získává trochu sytější béžovou a hnědou a nádech bronzu. Asi jako když si do lattéčka dáte dvojité presso a nahoře ho ozdobíte skořicí.

Jak na to:

Podívejte se, jestli ve výbavě nemáte hnědé oční stíny, například v paletce. Hodí se také tužka. Pro základní líčení si vystačíte se špičkou ukazováčku. Namočte ho do barvy a přejeďte pohyblivé víčko od vnějšího koutku k vnitřnímu. Pak znovu naberte barvu a udělejte to v protisměru. Chcete-li sytější efekt, přidejte další vrstvy. Na závěr ještě rozmažte do ztracena horní hranici naneseného očního stínu. K této variantě přidejte jen řasenku na vrchní řasy.

Přidáním bronzové tužky již nanesenou hnědou barvu podtrhnete a líčení bude elegantnější. Nakreslete linku co nejblíž k řasám po celém obvodu oka. Rozetřete vatovou tyčinkou nebo speciálním úzkým „blending“ štětečkem. Přidejte řasenku na dolní i horní řasy. Párujte s tělovou nebo narůžovělou rtěnkou.

Zdroj: Youtube

Do výbavy:

 • Bronzová tužka
 • Sada štětců
 • Hnědé oční stíny

Zářivost

Pokud jste si v létě oblíbily a natrénovaly kouzla s rozjasňovačem, máte náskok. Téměř nahé líčení s důrazem na zářivost pleti se tentokrát trochu překvapivě objevuje i v podzimních trendech. Není divu, protože omlazuje a dodává tváři zdravý nádech.

Jak na to:

Nepodceňujte základ, po vyčištění pleti použijte hydratační sérum a denní krém. Ideální kombinaci pudrových líčidel najdete v paletce. Velkým štětcem rozjasněte místa, která vystupují z obličeje. Nezapomeňte před líčením vždy štětec oklepnout, aby na pokožku nehromadil pudru nadbytek. Highlighter použijte na místa nad obočím a špičku nosu. Poprašte lícní kosti. Rty kontrastně zmatněte, například bronzerem nebo tvářenkou/blush. Přidejte řasenku, která má prodlužující efekt. Naneste ji především na konečky řas.

Do výbavy:

 • Rozjasňující paletka
 • Štětec na pudr a rozjasňovač
 • Prodlužující řasenka

Výrazné rty

Modelky na přehlídkách měly modrou rtěnku, ale tu jim klidně necháme. Jestli však máte náladu a odvahu, zkuste sytou barvu burgundského vína.

Jak na to:

Kupte krémovou nebo matnou rtěnku syté barvy. Nanášejte ji celou seříznutou plochou rtěnky, aby špička vykreslovala obrys horního rtu. Potom rtěnku otočte a stejně omalujte dolní ret. Nebo si kupte světlejší vínovou a tmavší tužku a zkuste styl ombré. Celou pusu namalujte rtěnkou. Potom udělejte pod hranicí rtů dvě souběžné linky tužkou a rozetřete je, aby se propojily se rtěnkou. Střed rtů zůstane světlejší a líčení neukradne rtům objem, což tmavé barvy dělají.

Podle trendů hrají rty prim a už se jen obočí a řasy pročísnou bezbarvým gelem/řasenkou. Řasy můžete také natočit kleštičkami.

Do výbavy:

 • Matná rtěnka
 • Minerální rtěnka
 • Zdokonalující pudr

Kouř ve větru

Oblíbené stínování očí má nádech romantiky, ale také drzost punku a stylu, kterému se říká glam grunge. Jako když do kouře ještě pořádně zafičí podzimní vítr.

Jak na to:

Vytvořte tmavé rámování očí s rozmazaným efektem. Vedle klasicky černé a šedé třeba také s paletou modrých barev a fialovou. Kouřový efekt vznikne, když oční stíny nanášíte štětečkem v několika vrstvách a pečlivě je roztíráte. Směrem od oka se má barva mírně zesvětlovat do ztracena. Toho se dá dosáhnout tím, že na konturu barvy nanesete světlejší barvu a opět důkladně propojíte. K líčení se přidává linka černou tužkou okolo horních řas a do vnitřní části dolního víčka. Ideální k tomu je měkká kajalová tužka. Přidejte objemovou řasenku. Obalené řasy házejí na pokožku stín a ještě prohlubují kouřový nádech. Ideální kombinace s tělovou rtěnkou nebo bezbarvým leskem na rty.

Do výbavy:

 • Objemová řasenka
 • Paletka očních stínů
 • Béžová rtěnka

Grafické oční linky

Výzva pro vaši uměleckou duši. Výsledek nemusí být jako podle pravítka a stejnoměrný, ale rozhodně oslnivý.

Jak na to:

Určitě to chce linky tekuté nebo alespoň tekuté ve fixu. V podstatě to vypadá, že jste začali jednoduchou tenkou linkou, ale trochu vám ujela ruka, tak jste barvu přidávaly… Až vzniklo dílo, které téměř překrývá pohyblivé víčko. Samozřejmě, můžete použít trik a udělat si naváděcí tečky, kudy obrys povede. Pak je pospojovat nikoliv jednou čarou, ale několika kratšími. U toho se ztratí, že se vám trochu klepe ruka. Ještě pamatujte na to, že vybarvujete linku jen vodorovnými tahy, díky tomu barva po uschnutí nepopraská. K silným linkám přidávat řasenku nemusíte, ale můžete. Protože přitahují pozornost, tvář zdokonalte rozjasňujícím make-upem. Především oční okolí a tváře.

Do výbavy:

 • Tekuté oční linky
 • Rozjasňující make-up

Zdroj: vlasta.cz časopis Vlasta

Související články