Co všechno se dá během noci vylepšit? Nedokonalosti, které pak nebudete muset ve dne tolik maskovat. Například nadměrné vysušování, které bere tváři zářivý vzhled. Využijte šanci pořádně pokožku zalít, protože když to uděláte ráno, vnější vlivy jí vodu rychle vycucnou. Už po prvním použití hydratačního nočního krému uvidíte rozdíl.

Zdroj: Youtube

Regenerace

Druhou dávku krému ocení především zralá pokožka. Zatímco denní krém funguje jako ochrana, noc povolá do služby posilu regenerace. Pokožka snese intenzivnější složení. A také látky, které zvyšují citlivost, například vitamin C a enzymy. V procesu omlazování vedou k zářivosti pokožky, pevnosti a návratu hladkosti na pohled i na dotek. Během spánku mohou pracovat naplno bez hrozby, že pokožku podráždí například sluneční paprsky.

Oleje vítány

Překonejte předsudky, že olejové péče jsou vhodné jenom pro suchou pleť. Pohladí každou tvář. Kombinace hebkosti oleje, aktivních látek a masážního doteku zažene stres nastřádaný v průběhu dne. Zklidněná a uvolněná pokožka se ochotně pustí do regenerace a probudíte se s viditelně mladším vzhledem. Citlivá pokožka poděkuje za speciální krém, který jí vrátí pohodu a současně posílí do dalšího dne.

Maskování

Popularita látkových pleťových masek, které se vejdou i do ranního shonu, stále zůstává. Ale specialisté v kelímku se také vracejí na výsluní. Večerní rituál má svoje kouzlo a může mít i dvojnásobný účinek. I když mají masky krémovou nebo gelovou konzistenci, nesnažte se je do pokožky vtírat. Poctivě naneste silnější vrstvu péče, pod kterou se tvář schová. To je ideální prostředí, aby se aktivní látky vstřebaly a projevily svou sílu naplno. Například posílily rovnováhu pokožky hloubkovým detoxem nebo hýčkaly přírodními látkami. Masku použijte v časovém předstihu před ulehnutím, aby se mohla bezezbytku vstřebat. Pokud zůstanou na tváři zbytky, které nechcete otisknout do polštáře, odsajte je papírovým kapesníčkem.

Trochu jinak

Noční péči nanášejte originálně. Navlhčete dlaně vodou, na ně rozetřete krém či olej a místo roztírání ho do pokožky lehce vtlačujte.

ZDROJ: časopis Vlasta