Padání vlasů je způsob, jak vám naznačují, že se děje něco, co jim vadí. Jaro těmito signály zásobuje spoustu z nás. Pokud vidíte najednou víc vlasů tam, kde zatím nebyly, nemávejte nad tím rukou. Když vám zůstávají mezi prsty, když si hřívou svůdně projedete, hromadí se v odtoku vany po umytí hlavy nebo je vidíte ráno na polštáři, je to na pováženou. A protože spousta trablů se váže k pokožce hlavy, začněte detoxem.

Zdroj: Youtube

Ano, i na hlavu se používá speciální peeling. Je to vlastně drsnější šampon. Už po prvním použití se pokožka nadechne, ožije a začne vlasy „pouštět“. Viditelná změna se dostaví za tři týdny, když budete obrušovat jednou za týden. Přečtěte si návod k použití na obalu. Obvykle patří peeling k přídavné péči, což znamená, že po jeho opláchnutí použijete šampon a balzám či masku podle svých obvyklých zvyků.

Culíkové zlo

Určitě si nedělejte těsné culíky, i když se venku oteplilo. Jednak tím fyzicky namáháte kořínky, a ještě k tomu se pod utaženou helmou hlava zapaří. Vlasy stáhněte látkovou gumičkou a jejich tíhu zmírněte tak, že culík otočíte kolem vlastní osy, potom kolem gumičky do drdolu. Do kříže zafixujte plochými sponkami.

Také podceňujete šampon? Právě tahle část hygieny vlasy nejvíc zatěžuje. Padání signalizuje, že agresivním mytím došlo k narušení mikrosvěta na pokožce hlavy.

Pátrejte po mycí lázni, která nevysušuje. Snaze drhnout vlasy agresivním šamponem nepodléhejte ani v případě, když se vám rychle mastí hlava, a povolejte specialistu, který vrací rovnováhu. Nevynechávejte kondicionér. Po každém mytí ho naneste na pokožku hlavy a na vlasy po celé délce. Důkladně opláchněte.

Lesk s vysokou daní

Vlasy padají, když je týráte. Někdy o tom ani nemusíte vědět, ale neznalost neomlouvá. V poslední době je na černé listině například přídavek silikonu v šamponech a balzámech. Má parádní efekt u vysušených a poškozených vlasů, protože jim okamžitě vrací lesk. Co je na něm špatného? Při dlouhodobém používání se na pramínky nalepí a hromadí se, šampon nemá šanci. Tím se zavře brána pro pečující látky. Vlas vysílá do kořínku signál, že odumřel, a následuje vypadnutí. Silikonové složení do koupelny nepouštějte.

Podobné věci nastanou, když máte vlasy dlouhé nebo pravidelně zesvětlované a nevylepšujete jim kondici pomocí masky. Kořínky už jejich výživu samy nezvládají. Ale když jim trochu vypomůžete a pošlete do nitra vlasu blahodárné látky, životnost vlasů se prodlouží. Maskujte jednou týdně. Na rozdíl od kondicionéru maska patří jen na poškozené části vlasů. Obvykle je to délka, která přesahuje, když si vzadu vytvoříte v dlani culík. Před nanášením masky vymačkejte do ručníku přebytečnou vodu. Maskou nešetřete a ještě ji podpořte teplem, které posílí vstřebání a celkový efekt. Na hlavu si natáhněte igelitovou tašku.

Pokud si vlasy upravujete teplem, patrně přispíváte k padání vlasů nadměrně teplým vzduchem fénu. Nechte pramínky co nejdéle volně schnout na vzduchu, stejně chytají tvar až těsně před uschnutím. Než sáhnete po fénu, použijte ochranný sprej nebo olej. Zaštítí před horkem. Pomalejší vysušování nenarušuje hydrataci. Přispějte ještě tím, že nepoužijete nejvyšší stupeň teploty na fénu. Volte střední teplotu, a když už jsou vlasy téměř suché, přepněte na studený proud.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články